Kultúrny detox: Apríl 2016

detox_apríl

Všimli ste si, kam ušli predchádzajúce mesiace? Len teraz sme rozbaľovali Kinder vajíčka na Mikuláša a teraz odkladáme bundy do skríň. Tretiaci a piataci stresujú zo záverečných prác a užívajú si posledné týždne semestra, my ostatní si na skúšky a voľné dni ešte trochu počkáme. Spríjemnite si čakanie kultúrnymi akciami v mesiaci apríl. 

Jamestown v Nitre: 9. apríl

Počuli ste už o novej kaviarni Coffee Tree Friends? Ešte ste ju nenavštívili? Možno bude tou správnou príležitosťou koncert slovenskej skupiny Jamestown. Tá sa podľa vlastných slov prebúdza po zime (okrem iného) v Nitre večerným koncertom v útulnej atmosfére kaviarničky. Tešiť sa môžete na theatrical rock v podaní charizmatického Itcha a jeho skvelej kapely. Akustický koncert začína o 21:00, na vstup si pripravte 4€. Vstupenky už v predaji.

Kapela Jamestown príde do Nitry
Kapela Jamestown príde do Nitry

Deň narcisov v Maxe: 15. apríl

Dobrovoľníci každoročne vyzbierajú desiatky tisíc eur na pomoc onkologicky chorým pacientom, ktorí nemali také šťastie, ako my ostatní. Zakúpením malého žltého kvietka a pripnutím si ho na kabát vyjadrujeme podporu ľuďom a deťom trpiacim rakovinou. Tento rok je podujatie podporené v OC MAX Nitra špeciálnou akciou. Od 16:00 do 19:00 si môžete za dobrovoľný príspevok nechať namaľovať karikatúru seba, dvojice či dieťaťa. Príspevok bude venovaný neziskovej organizácii Pod krídlami Dominiky, ktorá sa rovnako venuje onkologicky chorým detským pacientom.

Podporte dobrú vec - Deň narcisov aj v roku 2016
Podporte dobrú vec – Deň narcisov aj v roku 2016

 Aloha Hawai: 20. apríl

Ak milujete cestovanie, určite ste v Trafačke zaregistrovali cestovateľské rozprávanie dvojice, ktorá vás prednedávnom previedla po kalifornskom pobreží. Vo voľnom pokračovaní sa presunieme na havajský ostrov Oahu. Nazrite spolu s nimi do filozofie Aloha, obdivujte prekrásne a neznečistené pláže a dozveďte sa niečo o minulosti surfingu. Ako sprievodný program v cene 3€ aj tematicky ladený koncert na ukulele v podaní pesničkára Ada Juráčka.

Plagát k podujatiu Aloha Hawaii
Plagát k podujatiu Aloha Hawaii

1. Pole dance šampionát: 23. apríl

Úplne prvý šampionát tanečného športu pole dance a hneď v Nitre? Rozhodne áno! Súťaž je určená pre všetkých priaznivcov pole dance na Slovensku. Prihlásiť sa môže ktokoľvek. Či už ide o profesionálnych tanečníkov, pole dance lektorov, študentov i samoukov, stačí poslať súťažné video do semifinále a ste v hre. Hlavným organizátorom je ChiQui Pole Dance Studio, prvé a najväčšie centrum vertikálneho tanca na Slovensku. Všetci ste srdečne pozvaní, či už ako podpora alebo ako divák. Veď tanečné umenie je jedno z najkrajších pre oko.

Prvý šampionát v pole dance sa uskutoční v Nitre
Prvý šampionát v pole dance sa uskutoční v Nitre

Pán Bezchybný: 25. apríl

„Nikdy nepracuj s mŕtvym mužom.“ Premietanie francúzskeho filmu o ambicióznom dvadsaťpäťročnom mladíkov, ktorý sa rozhodne vydávať rukopis mŕtveho muža za svoj vlastný. Stane sa z neho vychádzajúca hviezda francúzskej literárnej scény, no zároveň ho ničia očakávania, týkajúce sa jeho ďalšieho románu. Mathieu v podaní herca Pierra Nineya sa stále viac zamotáva do špirály podvodu a lží. Film z roku 2015 si môžete pozrieť v Kinoklube Nitra o 18:00.

Kto je skutočným autorom rukopisu?
Kto je skutočným autorom rukopisu?

Jerguš Oravec Tour 2016: 30. apríl

Kto by si nepamätal na svojského mladíka z Trenčína v Superstar? Dnes je z neho úspešný spevák s vlastným štýlom, ktorý v rámci svojho koncertného turné zavíta aj do Nitry. O pol deviatej večer si v posledný aprílový deň budete môcť v Music a Cafe vychutnať jeho vlastné skladby alebo cover verzie známych piesní. Jerguš Oravec sa predstaví v sprievode Denisa Pagáša (kontrabsa) a Mateja Rumana (bicie). Vstupné 4€.

Jerguš Oravec vystúpi v Music a Cafe Nitra.
Jerguš Oravec vystúpi v Music a Cafe Nitra.

autroka: Simona Bagová
Zdroj foto: pixabay.sk, Facebook, trafacka.sk, youtube.com

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.