Divadlo Andreja Bagara predstaví besedu o Alexandrovi Dubčekovi

O jednej z hlavných postáv Pražskej jari, Alexandrovi Dubčekovi, vyšla v roku 2015 nová publikácia od Ľuboša Juríka. Jej autor ju bližšie priblíži na besede v štúdiu DAB.

14. apríla 2016 o 17:00 sa v štúdiu Divadla Andreja Bagara uskutoční beseda s autorom Ľubošom Juríkom, spojená s predstavením jeho publikácie − Alexander Dubček/Rok dlhší ako storočie. Hlavným organizátorom podujatia je Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre.

Hosťami besedy budú Tibor Žilka − vedúci Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr, Milan Dubček − bývalý veľvyslanec a syn Alexandra Dubčeka a Ján Greššo − riaditeľ DAB.

Spisovateľ a novinár Ľuboš Jurík je autorom zbierok poviedok, románov, detektívok a kníh rozhovorov s významnými osobnosťami. Vyštudoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a pracoval ako šéfredaktor viacerých časopisov. Je držiteľom ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii publicistika a literatúra.

Jeho kniha Alexander Dubček/Rok dlhší ako storočie zachytáva životné momenty Alexandra Dubčeka a mapuje politickú situáciu v Československu od Pražskej jari až po Nežnú revolúciu.

Využite túto príležitosť a dozviete sa viac o jednej z najvýznamnejších slovenských politických osobností 20. storočia.

Dubček - plagát

autor: Tibor Habo
foto: plagát udalosti 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.