Je rozhodnuté o ubytovaní v budúcom akademickom roku

Študenti, ktorí v apríli požiadali o ubytovanie v študentských domovoch, si môžu pozrieť výsledky. O ich osude včera rozhodla ubytovacia komisia.

Komisia zaznamenala viac ako 1300 žiadostí, vyhovieť však mohla iba niektorým. Celkovo sa zo schválenej požiadavky môže tešiť 863 študentov. Tí boli hodnotení zväčša podľa študentského priemeru, vzdialenosti bydliska či mimoškolských aktivít.

Žiadosť zamietnutá? Netreba vešať hlavu

Ak patríte k tým, ktorých požiadavka nebola schválená, ešte stále máte nádej v podobe Žiadosti o preskúmanie rozhodnutia ubytovacej komisie. Takisto sa nemusia strachovať ani druháci na magisterskom štúdiu, ktorí boli z ubytovacieho konania vylúčení. Po prijatí na ďalší stupeň totiž môžu požiadať o bývanie na internátoch až do 10. augusta.

Ako teda zistiť výsledky?

O vašom prijatí či neprijatí sa dozviete vďaka portálu uis.ukf.sk Po prihlásení si v sekcii eAgenda vyberte možnosť Administratíva študentských domovovPo kliknutí na Žiadosť o študentský domov už stačí iba skontrolovať kolónku Stav žiadosti. Ak vám bolo vyhovené, vráťte sa na administratívu študentských domovov a vyberte možnosť Predubytovanie študentov. Tu sa dozviete, kedy máte možnosť rezervovať si izbu na budúci akademický rok. Obdobie predubytovania začína už 17. mája.

návodudelenie ubytovania

autor: Daniel Jurčík
foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.