Svätoplukovo námestie opäť ožilo spevom

Druhý májový utorok patril talentovaným spevákom z UKF a SPU. Študentský parlament v rámci NUD 2016 usporiadal snáď najobľúbenejšiu akciu – Superstar nitrianskych univerzít. Do súťaže sa tento rok zapojilo 5 študentov z oboch univerzít, a tak Nitra spoznala svoju univerzitnú Superstar pre rok 2016.

O pol šiestej večer sa na Svätoplukovom námestí zišla malá hŕstka ľudí, ktorých od Superstar neodradilo ani poobedňajšie nepriaznivé počasie. Priaznivcov hudby celým večerom sprevádzala stará známa dvojica moderátorov Sabina Slováková a Lukáš Žiačik alias Vratko. Samotný program odštartovala kapela Ranná nevoľnosť, z ktorej ale rozhodne nikomu nevoľno neprišlo, a ľudí na námestí začalo pribúdať čoraz viac. Nasledovala skupina Klons, po nich Everlong a pod pódiom sa objavovali prví odvážlivci, ktorí sa nebáli predviesť tanečné kreácie aj napriek tomu, že slnko ešte nezapadlo.

Počas večera sa všetci zúčastnení mohli zapájať do instagramovej výzvy. Stačilo pridať na svoj profil fotografiu z podujatia v tvare #studentskyparlamentukf alebo #superstarukf a fotka s najväčším počtom lajkov sa stala víťaznou.

Výherca
Superstar nitrianskych univerzít ovládol študent Martin Svátek. Foto: Matúš Kamenický

Chlapci sa dočkali aj veľmi obľúbenej súťaže v pití piva, avšak v obmenenej podobe, pretože si museli popri pití aj trošku zacvičiť. So zapadajúcim slnkom dostali priestor na pódiu súťažiaci, ktorým sa podarilo roztancovať a zabaviť čoraz viac sa zapĺňajúce námestie. Štyri dievčatá a jeden odvážny chlapec spievali so sprievodom – súčasnými i bývalými študentmi Súkromného konzervatória v Nitre. Odzneli klasické slovenské hity ako Sklíčka, Nemožná alebo Chlap z kríža. V druhom kole to súťažiaci so zahraničnými piesňami poriadne rozbalili a porotcovia sa tak dostali do nezávideniahodnej situácie. S hitom Don´t stop me now od skupiny Queen sa Martinovi Svátekovi podarilo roztancovať a rozospievať najviac ľudí a jeho energia a spevácky talent presvedčili porotu natoľko, že rozhodla o jeho víťazstve.

Paranoid
Headlinerom večera bola skupina The Paranoid. Foto: Matúš Kamenický

Po vyhlásení výsledkov prišiel Itcho Pčelár a Rock n rolla a zábava gradovala čoraz viac. Celý program zavŕšila skupina The Paranoid, ktorá sa tešila obrovskej účasti a zabávala svojich fanúšikov do neskorých večerných hodín.

autorka: Natália Gaberová 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.