Odloženie skúšok pre zdravotné problémy: Funguje v praxi?

Obdobie skúškového je takmer pre každého študenta úplnou pohromou. Dni strávené nad knihami a skriptami by každý radšej vymenil za dni ničnerobenia. Aj keď sa takmer všetci na toto obdobie sťažujú, nájdu sa aj takí, ktorí by sa radi sťažovali, no ich zdravotný stav im to nedovoľuje. Čo robiť v tomto prípade? Je možné požiadať o odloženie skúšok?

Zdravie je nevyspytateľná záležitosť a nikto z nás ho nevie ovplyvniť. Choroba si nás nájde prevažne v tom najnevhodnejšom čase. A skúškové obdobie nie je žiadnou výnimkou. Ako sa však dá pripravovať na skúšky, ktoré majú pevne stanovené termíny? Existuje možnosť odložiť skúšky? Opýtali sme sa dekana filozofickej fakulty Bernarda Garaja: „Študent môže požiadať o predĺženie skúškového obdobia na tlačive štandardnej žiadosti, a to najmä z vážnych zdravotných dôvodov (na základe potvrdenia od lekára − špecialistu) alebo z dôvodu študijného pobytu v zahraničí (keď nestíha absolvovať skúšky v štandardnom čase). Samozrejme, žiadosť musí obsahovať aj vyjadrenie vedúceho katedry. Vyplnená žiadosť sa odovzdáva na študijné oddelenie, kde ju následne rieši príslušný prodekan.“

book-845280_1280(1)
Študent môže požiadať o odloženie skúšok, ale musí využiť tlačivo štandardnej žiadosti. Foto: pixabay.com

Nie vždy vám vyhovejú

Študentka predškolskej elementárnej pedagogiky Jarmila však má iné skúsenosti: „Keď som mala zdravotné problémy, tútorka mi napísala, že mám pozitívne myslieť a že sa mi ozve. S ovčími kiahňami som musela ísť na skúšky, niektorí vyučujúci mi ich preložili až o jeden deň. No tútorka sa mi dodnes neozvala.“

Poznáme veľmi dobre, že byrokracia niekedy býva zložitá, no sú prípady, keď nad ňou zvíťaziť môžeme. Chce to len istú dávku trpezlivosti a pevných nervov. Nespoliehajte sa teda na sľuby a radšej podniknite formálne kroky. Ak máte zdravotné problémy, určite podajte žiadosť o odloženie skúšok, možno sa šťastie usmeje práve na vás.

autorka: Andrea Kršková 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.