Nitrianske univerzitné dni priniesli zábavu, ale aj vzájomnú pomoc

„Zapojte sa spolu s katedrou sociálnej práce a sociálnych vied do charitatívnej akcie Hračka pre dieťa a podporte tak dobrú myšlienku obdarovať deti zo sociálne slabšieho prostredia. Darujte zachovalé hračky, detské knižky, školské potreby, zachovalé šatstvo a obuv.”

Takto znela veľmi jednoduchá, no zároveň pekná myšlienka charitatívneho podujatia Hračka pre dieťa, ktorú zorganizovala katedra sociálnej práce a sociálnych vied v rámci nedávnych Nitrianskych univerzitných dní.

Vedúca katedry sociálnej práce a sociálnych vied, Martina Mojtová, prišla s týmto nápadom v roku 2013, kedy sa počas Nitrianskych univerzitných dní uskutočnil prvý ročník, nadväzujúci na sviatok Medzinárodného dňa detí. „Keďže sama som matkou troch detí a každoročne darujem oblečenie, hračky a knižky po mojich chlapcoch na charitu, napadlo mi, že môžem do tejto aktivity zapojiť oveľa viac ľudí,“ ozrejmila svoje dôvody Mojtová.

DSCN0268
Foto: Jana Kušnieriková

V prvý májový utorok od 9:00 do 14:00 študenti, pracovníci i široká verejnosť prinášali zachovalé šatstvo, topánky, hračky, spoločenské hry a školské potreby. Vďaka ochotnej pomoci zo strany pedagógov, študentov a všetkých ochotných darcov sa podarilo vyzbierať obdivuhodné množstvo detského šatstva, obuvi, hračiek i knižiek. Dary boli prerozdelené medzi zariadenia sociálnych služieb a sociálne slabšie rodiny v rámci mesta Nitra. Vyzbierané veci putovali do útulku pre jednotlivcov s deťmi, mestskej ubytovne a do Centra Slniečko, n.o.

Veríme, že nielen malých príjemcov darované veci potešia a spríjemníme im tak blížiaci sa Medzinárodný deň detí.

autorka: Jana Kušnieriková 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.