Pavilón hudby je otvorený, študentom prinesie mnoho možností

Vo štvrtok 26. mája 2016 to na Drážovskej 4 v Nitre v dopoludňajších hodinách poriadne žilo. Príčinou bolo otvorenie nového Pavilónu hudby, s čím bol spojený bohatý sprievodný program, ktorý prilákal osobnosti akademickej obce, ale aj študentov.

Pavilón hudby sa budoval v rokoch 2014 a 2015, stavba bola financovaná zo štrukturálnych zdrojov Európskej únie, ako aj zo zdrojov univerzity, celkové náklady prekročili 2 300 000 eur. Pavilón hudby je moderná budova, ktorá je určená predovšetkým študentom katedry hudby, ale aj pre pedagogické či umelecko-výchovné odbory. V budove sa nachádza 15 nových učební, z ktorých väčšina je vybavená klavírom, taktiež multifunkčná miestnosť vhodná na koncertné, divadelné alebo prednáškové aktivity, priestranná baletná sála alebo zvukové laboratórium.

Otvorenie Pavilónu hudby prilákalo aj celoštátne televízie
Otvorenie Pavilónu hudby prilákalo aj celoštátne televízie. Foto: M. Kamenický

Otvorenie bolo naozaj pompézne

Približne od 9:30 sa začali pred budovou Pavilónu hudby združovať ľudia, najmä kvôli tomu, aby si vypočuli a pozreli famóznu bubnovú show. Do rytmu tancovali aj študenti v rôznych kostýmoch, ako aj študentky tanca, tí sa postarali o dobrú náladu hneď od začiatku podujatia. Okolo desiatej hodiny zaznel z okna Pavilónu zvuk trúbky, ktorý predznamenal oficiálny začiatok podujatia. Svoj príhovor predniesol rektor univerzity, ale aj dekanka pedagogickej fakulty, ktorí privítali vzácne publikum.

Študenti v maskách zabávali všetkých ľudí navôkol
Študenti v maskách zabávali všetkých ľudí navôkol. Foto: M. Kamenický

Bohatý sprievodný program

Po príhovoroch sa prestrihla červená páska, čím sa Pavilón hudby oficiálne otvoril. Nasledoval hudobný program, o ktorý sa postarali absolventi a študenti katedry hudby. Mohli ste si vypočuť ukážky opernej hudby, muzikálu, ale aj acapela verziu piesne “Don´t worry, be happy”. Zlatým klincom programu bola pieseň “Joyful Joyful” v podaní Akademického speváckeho zboru, sólo mala Ivana Bagová. Záverečné vystúpenie sprevádzali aj študentky tanca. Po programe si hostia mohli prezrieť celú budovu pavilónu, sprístupnené boli všetky učebne. Na záver sa v baletnej sále konala recepcia, kde si všetci mohli pochutnať na chutnom občerstvení.

Červenú pásku prestihli rektor spolu s dekankou Pedagogickej fakulty
Červenú pásku prestihli rektor spolu s dekankou pedagogickej fakulty. Foto: M. Kamenický
Akademický spevácky zbor predviedol bravúrne vystúpenie, ktoré diváci ocenili veľkým aplausom
Akademický spevácky zbor predviedol bravúrne vystúpenie, ktoré diváci ocenili veľkým aplausom. Foto: M. Kamenický

 

autorka: Andrea Kršková

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.