Počasie tento rok neprialo, slalomárska elita zostala sklamaná

V utorok sa pri internáte Nitra uskutočnil 14. ročník medziuniverzitného súboja vo vodnom slalome. Teda, aspoň taký bol pôvodný plán. 

Súťaž vo vodnom slalome patrí každoročne k obľúbeným disciplínam počas Nitrianskych univerzitných dní. Do boja s “divokou” riekou Nitrou sa pravidelne pustí niekoľko odvážnych dvojíc, no šancu uspieť majú iba tí najlepší. Minulý rok sme videli aj pád do vody, kolízia sa objavila aj tento rok.

Už príchod na pravé poludnie značil, že tohtoročná riečna zábava bude výrazne ochudobnená. V takom nečase sa napokon odvážili iba dve dvojice. Nečudo, veď komu by sa chcelo vliezť do znečistenej rieky a navyše v pomerne chladnom počasí.

20160503_121637
Foto: Ondrej Herceg

Pri zábradlí postávalo niekoľko nedočkavých fotografov, ba dokonca aj kameraman, všetci čakali, čo zábavné sa bude diať. Spomínané dvojice absolvovali úvodnú rozplavbu, ktorá bola nepochybne potrebná. Súťažiaci museli zistiť, aké nástrahy ich čakajú počas ostrého testu.

Tie zvládli bez problémov, pokojným tempom sa priplavili k brehu. Horšia situácia nastala vtedy, keď sa išlo naostro. Tu sa už ukázali ozajstné schopnosti. Kým prvá dvojica mala výrazné ťažkosti, tá druhá si bez problémov prišla za víťazstvom. Treba však vysvetliť, čo bolo hlavným dôvodom.

20160503_122557
Foto: Ondrej Herceg

Búrenie našej rieky bolo natoľko nezvládnuteľné, že zelený kajak s dvojčlennou posádkou nemohol silný tlak vydržať. Naberal vodu a keď slalomári usúdili, že je nemožné dostať sa do cieľa s plavidlom, vzdali to a prevrat smerom nadol dokončili sami.

Na pomoc prišli ženské organizátorky a mokrých, ale zato stále strieborných účastníkov z vody vytiahli. Kým oni bojovali o to, aby sa dostali z vody, druhé duo si prišlo jednoducho do cieľa a stalo sa víťazom 14. ročníka vo vodnom slalome medzi UKF a SPU. Lepšie povedané, iba UKF, keďže kolegovia z SPU sa nezúčastnili.

20160503_124215
Do kajakov si sadli aj dievčatá, aby pomohli mužskému osadentstvu. Foto: Ondrej Herceg

Veríme, že budúci ročník prinesie predovšetkým krajšie počasie a oveľa viac zúčastnených. Predsa len, keď súťažia iba dva páry, tak to nemá potrebné grády.

autor: Ondrej Herceg 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.