Festival chutí Nitrianskeho kraja vás očakáva už túto sobotu

Tešiť sa môžete na hlavné podujatie Ochutnám v Nitre, do ktorého patrí aj Jahodová Nitra a skúšanie všakovakých delikates. Dobré jedlo bude v prvý júnový víkend sprevádzané hudbou a atrakciami po celom námestí i priľahlých uličkách, a to zďaleka nie je všetko, čo na vás čaká.

Festival chutí Nitra otvorí 4. júna tohto roku svoje brány v druhom ročníku veľkého gastronomického podujatia pre všetkých gurmánov. Ak práve skúškujete a žijete v Nitre len z jedál, ktoré sa dajú uvariť na intrákovej dvojplatničke, potom sa v sobotu zastavte na Svätoplukovom námestí. Tam, kde sa zvykneme tešiť z nádherných vianočných trhov, nás totiž tento víkend čaká množstvo kulinárskych prekvapení.

Program pre všetky vekové kategórie

Hlavným podujatím festivalu je Ochutnám v Nitre – gastrofestival spojený s ochutnávkami špecialít a najlepších ročníkových vín. Jeho súčasťou je aj Jahodová Nitra spájajúca gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie jahôd v tomto kraji. Kým doteraz malo podujatie skôr charakter ľudovejšieho jarmoku, tento rok predstaví nielen regionálne špeciality a pestovateľov, ale aj viac ako 10 kamenných reštaurácií, ktoré prídu von za labužníkmi na pešiu zónu na Svätoplukovo námestie a ponúknu svoje chuťovky. Súčasťou budú jahodové špeciality ako jahodová ricotta , čokoládovo jahodová mouse, medovina so šampanským a jahodami, jahodové tóny vo vínach, výberová káva s dochuťou jahôd… Predstavia sa pražiarne výberovej kávy, čokoládovne, malé pivovary, liehovary aj vinári ocenení na medzinárodných súťažiach. Organizátori vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň alebo ponúkajú výnimočné delikatesy. (www.festivalchuti.sk)

Ak to nepôjde, odstrelím sa
Festival chutí čaká aj na teba

Program rozhodne nezabúdal ani na mladých. Zaujať by vás mohla najmä súťaž o najlepšie ročníkové víno či najobľúbenejšiu turistickú atrakciu Nitrianskeho kraja. Celý program bude sprevádzaný hudobnými vystúpeniami rôzneho druhu – na hlavnom pódiu sa predvedú napríklad Saxophone SyncopatorsMário Lopez dance company – škola tanca v štýle latino či vokálne zoskupenie KatArs. Súčasťou festivalu bude Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2016 sprevádzaný krásnymi tanečnicami. Návštevníci si budú môcť oddýchnuť pod živou zeleňou, pre deti bude pripravený kútik s hrami a o tieň sa im postarajú zastrešené stánky. Večer vás všetkých čaká nefalšovaná Fiesta pod Zoborom – galavečer s príbehom slovenskej a latinskoamerickej kultúry v réžii Petra Oravca. Sambové tanečníčky, bubeníci, ľudová hudba…netradičný zážitok prepojený s príbehom tragickej lásky Rómea a Júlie. (www.festivalchuti.sk)

Ako je to so vstupným?

Ak máte odvahu a dostatočné silnú vôľu na to, aby ste nič nezjedli a len tak sa prešli okolo voňavých a lákavých stánkov, máme pre vás dobrú správu. Hoci by to robil iba blázon, môžete – vstup je totiž voľný. Oficiálne platidlo vo všetkých gastro-stánkoch je festivalový kupón, ktorý sa bude dať kúpiť priamo na námestí aj v NISYS-e. Kúpiť sa dajú aj teraz v predpredaji v NISYS. Hodnota jedného kupónu je 1 euro a predávajú sa v balíčkoch po 5 kusov, resp. ich násobku (10, 15, 20 atď). (www.festivalchuti.sk)

Ak ešte stále dumáte, či to stojí za to, pozrite si video z minulého roka. Prajeme vám dobrú chuť!

Pripravené s využitím oficiálnej stránky podujatia www.festivalchuti.sk.

Foto: FB udalosť Festival chutí Nitra 2016

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.