Kinopremiéry 2016: Jún

S prichádzajúcim letom mieria do kín filmové novinky, z ktorých si vyberie každý z vás. Mesiac jún je žánrovo skutočne bohatý. Milovníci hororov sa môžu tešiť na druhé pokračovanie jedného z najstrašidelnejších filmov, V zajatí démonov 2. Veľa pánov sa asi chystá pozvať svoju polovičku na dlho očakávanú novinku Warcraft: Prvý stret. Film je spracovaný podľa mimoriadne úspešnej počítačovej hry s rovnomenným názvom. Dory k nám pripláva v polovici mesiaca, kedy sa predstaví vo filme Hľadá sa Dory. Aj vy ste boli očarení kúzelníckymi trikmi, ktorými nás dostávali do údivov štyria iluzionisti? V tom prípade si nenechajte ujsť pokračovanie filmu Podfukári. Posledný deň júna na plátna zavíta skutočná legenda vo filme Legenda o Tarzanovi. Tak čo? Už ste si vybrali vášho favorita?

V zajatí démonov 2

2016, Horor

Réžia: James Wan

Hrajú: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Frances O´Connor, Maria Doyle Kennedy, Sterling Jerins…

Štúdio: Warner Bros, Pictures

Distribútor: Continental

conjuringpostersmallV roku 2013 nám filmový režisér James Wan priniesol skvelý horor, ktorý sa ihneď zaradil do kategórie najlepších filmov s tematikou o démonoch. Fanúšikovia prvej, rovnomennej časti, sa teda môžu tešiť na ďalší skutočný príbeh renomovaných démonológov, manželov Eda a Lorraine Warrenovcov. V prvom dieli sa skvelý pár vyšetrovateľov rozhodol pomôcť rodine, ktorá žila na odľahlej farme. V dome im nedala spávať ohromná démonická sila. Druhé pokračovanie bude mať rovnakú dejovosť. Manželia sa rozhodnú pomôcť slobodnej matke so štyrmi deťmi. Táto rodina, ktorá je utláčaná démonickými bytosťami vo vlastnom dome, žije na severe Londýna. Snímka je plná strašidelných scén, pri ktorých si miestami nejeden z vás bude  radšej hľadieť na topánky, alebo bude sledovať plátno s rukou na očiach.

Režisér James Wan sa môže pochváliť úspešnými, taktiež hororovými, snímkami Insidious a Insidious: Kapitola 2, či známym filmom Saw alebo Saw: Hra o prežitie.  V zajatí démonov 2 hlavné postavy stvárnili opäť Vera Farmiga, úspešná herečka, ktorá bola v roku 2010 nominovaná na Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Lietam v tom. Jej manžela Eda si zahral Patrick Wilson, ktorý sa naposledy objavil vo filme Batman vs. Superman.

V CINEMAX NITRA od: 9.6.2016

Warcraft: Prvý stret

2016, Fantasy / Dobrodružný / Akčný

Réžia: Duncan Jones

Hrajú: Travis Fimmel, Paula Patton, Ben Foster, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Ben Schnetzer…

Štúdio: UIP – Universal

Distribútor: Legendary Pictures

destiny-warcraft-movie-poster-675Dlho očakávaný film, natočený podľa obľúbenej počítačovej hry, sa konečne dostane do kín. Už v roku 2006 spoločnosť Blizzard, ktorá dohliadala na celý priebeh natáčania a produkcie snímky, oznámila chystajúcu sa novinku Warcraft: Prvý stret. Jeho premiéra sa plánovala na rok 2008, potom bola presunutá na rok 2012, neskôr na rok 2015, a až po desiatich rokoch od rozhodnutia natočiť tento film sa podarilo dostať ho do kín.

Snímka nám ukazuje život dvoch rozličných svetov. V prvom svete, kráľovstve Azeroth, žijú ľudia, ktorým vládne kráľ Llane (Dominic Cooper). Spoločenstvo mocných kúzelníkov, na čele s mágom Medivhem (Ben Foster) a rytier Lotharem (Travis Fimmel) so svojím vojskom dôsledne chránia svoju mierumilovnú civilizáciu. V druhom svete, Draenor, vedú Orkovia neustále boje medzi svojimi znepriatelenými rasami. Spojí ich až nebezpečná nákaza, ktorá v ich svete ničí všetko živé. Ich vodcovi Gul´danovi sa pomocou čiernej mágie podarí vytvoriť portál, ktorým sa všetci Orkovia môžu dostať do cudzieho sveta a ovládnuť ho. Ich cieľom sa stane práve Azeroth, ktorého obyvatelia si svoju ríšu bránia do posledného muža. Ničivý stret dvoch civilizácií sa nedá zastaviť, no stále existuje niekto, kto hľadá náhradné riešenie.

V CINEMAX NITRA od: 9.6.2016

Hľadá sa Dory

2016,Animovaný / Dobrodružný / Komédia

Réžia: Andrew Stanton

Hrajú: Ellen DeGeneres, Albert Brooks, Diane Keaton, Eugene Levy, Ty Burrell, Kaitlin Olson

Štúdio: Pixar

Distribútor: Saturn

9213755_origNádherná a obľúbená rozprávka Hľadá sa Nemo, ktorú ľudia všetkých vekových kategórií s nadšením sledujú už od roku 2003, sa dočkala svojho pokračovania. Vo filme sme sa najviac zabávali na hláškach zábudlivej modrej rybičky Dory, ktorá sa stala veľmi oddanou kamarátkou malého Nema. Práve Dory sa stala hlavnou hrdinkou pokračovania snímku, ktorého názov je Hľadá sa Dory. Príbeh sa odohráva 6 mesiacov po udalostiach, ktoré sa stali v prvej časti. Dory spoločne s Nemom a jeho otcom Marlinom si spokojne žijú na koralovom útese, kde im nič nechýba. Avšak z ničoho nič, Dory si spomenie, že sa niekedy stratila svojim rodičom a spoločne so svojimi priateľmi, Nemom a jeho otcom, sa ich vydá hľadať. Spoločne zažívajú strhujúcu a dobrodružnú cestu naprieč oceánom, pri ktorej sa dostanú až do prestížneho morského akvária v Kalifornii, kde sa liečia choré morské živočíchy. Tam spoznajú nových kamarátov, napríklad krátkozrakú veľrybu Nádej. Dory sa snaží prehľadať celé akvárium a nájsť svojich rodičov, pričom zisťuje, že na svete nie je nič dôležitejšie ako skutoční priatelia a rodina.

Dory sa na sociálnej sieti Facebook stala najobľúbenejšou Disneyho animovanou postavičkou, ktorá má viac ako 25 miliónov fanúšikov. Pokračovanie filmu Hľadá sa Nemo potvrdila Ellen DeGeneres, ktorá svojím hlasom dodala modrej rybičke ten správny šmrnc. U nás sa o jej hlas postará Helena Krajčiová.

V CINEMAX NITRA od: 16.6.2016

Podfukári 2

2016, Akčný / Komédia / Triler

Réžia: Jon Murray Chu

Hrajú: Mark Ruffalo, Daniel Radcliffe, Jesse Eisenberg, Morgan Freeman, Woody Harrelson, Lizzy Caplan…

Štúdio: Lionsgate

Distribútor: Freeman Ent. 

Now-You-See-Me-2-PosterV roku 2013 nám režisér Louis Leterrier priniesol ohromujúcu snímku, v ktorej sme od údivu nad niektorými trikmi zabúdali zatvárať ústa. Štyria špičkoví iluzionisti zo skupiny ŠTYRIA JAZDCI sa opäť spoja a vrátia s novým dobrodružstvom, kedy na celosvetovom turné predvedú dychberúce kúzla a posunú hranice mágie do vyššieho levelu. Pred rokom sa im svojou absolútnou zohratosťou podarilo nachytať agentov FBI, kedy si na nich pripravili sériu trikov v znení Robina Hooda. Týmito počinmi si získali neutíchajúci aplauz a obdiv verejnosti. Tentoraz sa rozhodli odhaliť nekalé praktiky mága, ktorý začal ovládať moderné technológie. Príprava na tento ich nadchádzajúci počin bude nesmierne náročná.

Na druhej časti filmu sa podieľal režisér Jon Murray Chu, ktorý nemá na svojom konte doposiaľ žiaden megaúspešný trhák. Jednu z hlavných úloh opäť stvárni Mark Ruffalo, Daniel Radcliffe či Morgan Freeman. Do úloh štyroch najlepších iluzionistov sveta sa zas vžili Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan.

V CINEMAX NITRA od: 16.6.2016

Legenda o Tarzanovi

2016, Dobrodružný / Akčný

Réžia: David Yates

Hrajú: Alexander Skarsgård, Samuel L. Jackson, Margot Robbie, Christoph Waltz, John Hurt…

Štúdio: Warnes Bros, Pictures 

Distribútor: Continental

cvzoijwuaaaefkbKto by nepoznal príbeh o chlapcovi, ktorý vyrastal v džungli a za svoju jedinú rodinu považoval opice? Z malého chlapca sa stal muž, na ktorého náhodou natrafila skupina ľudí. Film Legenda o Tarzanovi rozpráva príbeh, v ktorom je Tarzan, terajším menom John Clayton III, už desiatky rokov medzi ľudskou civilizáciou a spolu so svojou manželkou Jane žije niekoľko rokov v Londýne. Režisér snímky prezradil, že kým klasický príbeh o Tarzanovi ukazuje prerod zo šelmy na bežného človeka, táto snímka bude o mužovi, ktorý sa celý čas ovláda a potláča svoju prirodzenú živočíšnosť, až kým sa v ňom znova neprebudí zviera. Parlament vyšle Tarzana (Johna) ako obchodného vyslanca do Konga. Tam sa stane akousi pomyselnou figúrkou v smrteľne nebezpečnej hre chamtivosti a pomsty, ktorú do detailov zosnoval belgický kapitán Leon Rom. Avšak ľudia stojaci za týmto vražedným spiknutím ani len netušia, s kým majú dočinenia a čo všetko svojimi činmi rozpútajú.

V roli Tarzana sa nám predstaví švédsky herec Alexander Skarsgård, ktorý má na svojom konte desiatky úspešných filmov. Avšak pre rolu Tarzana boli zvažovaní aj Henry Cavill, Tom Hardy či Charlie Hunnam. Lásku jeho života, Jane, stvárni šarmantná Austrálčanka Margot Robbie, ktorá je známa z filmov ako Vlak z Wallstreet, Stávka na neistotu či Focus. Najskôr však s rolou Jane bola spájaná herečka Jessica Chastain.

V CINEMAX NITRA od: 30.2016

autor článku: Martina Dudíková v spolupráci so CINEMAX NITRA

foto: distribučné štúdiá

cinemax_logo_2015_final

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.