Čo prinesie festival? #MastersofRock

Keďže zajtra začína jeden z najlepších českých rockových festivalov Masters Of Rock, tentokrát si prezradíme, čo vás čaká tam. Snáď tak potešíme tých z vás, ktorí holdujú tvrdším žánrom hudby. Presúvame sa teda z domácej pôdy na chvíľu k našim susedom.

Ako každý rok, aj tento sa bude MoR konať v areáli likérky Rudolfa Jelínka vo Vizoviciach. Festival začne zajtra, teda 14. júla a potrvá do 17. júla.

logo_69, concerts-metalcom
Jeden z najlepších rockovo-metalových festivalov je opäť tu. Foto: concerts-metal.com

Všeobecne ľudia zvyknú tvrdiť, že severský a nemecký metal je najlepší zo všetkých. Zrejme aj preto sa v line-upe nachádza toľko mien práve z týchto krajín. Z Nemecka do Čiech zavítajú Avantasia, ktorú ste mohli pred časom vidieť aj u nás na dvoch samostatných koncertoch, Primal Fear, Freedom Call, Brainstorm, OOMPH!, mladučkí Kissin Dynamite, Orden Ogan a Kadavar.

Avantasia, wikimediaorg
Na MoR vystúpi aj nemecká superskupina Avantasia na čele s Tobiasom Sammetom z Edguy. Foto: wikimedia.org

Zo severských krajín budú mať zastúpenie hlavne Švédi v podobe vikingsky založených Amon Amarth, Amaranthe, Evergrey, Avatarium, Thundermother. Ale pozor, nebudú za nimi zaostávať ani Fíni, ktorí do českých končín pošlú svojich zástupcov, a to Apocalypticu, Tarju, Korpiklaani, The 69 Eyes, Enisferum, Waltari a Swallow The Sun.

Amon Amarth, wikimediaorg
Pozor, Vikingovia tiahnu na Čechy! Reč je, samozrejme, o Amon Amarth, Foto: wikimedia.org

Spoza Veľkej mláky prídu zahrať Slayer, Megadeth, The Dead Daisies a Testament.

Svojich zástupcov sem vyslali aj štáty ako Grécko (Rotting Christ), Rusko (Reds Cool), Izrael (Melechesh), Taliansko (Luca Turilli’s Rhapsody), Švajčiarsko (Eluveitie), Austrália (Airbourne) či Anglicko (Threshold). Od nás nesmú chýbať napríklad Horkýže Slíže.

Megadeth, wikimediaorg
Spoza Veľkej mláky MoR privíta hneď niekoľko legiend. Jednou z nich sú aj Dave Mustaine a jeho Megadeth. Foto: wikimedia.org

Z ostatných, prevažne českých a slovenských, kapiel tu nájdete Citron + Tanja, Škwor, Doga, Alkehol, Salamandra, Zakázaný Ovoce, Sebastien, Forrest Jump, Proximity, Bad Joker’s Cream, Rust, X-Ray, Act Of God, Anacreon, Autobus, Bastard, Blant, Booters, Butterfly Kiss, Deathward, Decolt, Denoi, Kapriola, Komunál, Kryptol, Lady Kate, Mad Frequency, Mean Messiah, Modesty&Pride, My Pulse, Nahum, Ocelot, Overhype, Party Animals, Perseus, Power 5, Rimortis, Soustrast, Steel City, Symfobia, Tarverp, The Sticky Fingers, Titan Crusher, Wait.

Horkýže SLíže, wikimediaorg
Od nás si na MoR odskočia napríklad Horkýže Slíže. Foto: wikimedia.org

Všetky kapely sú rozdelené medzi tri pódiá. Prvé z nich je Ronnie James Dio Stage, druhé Rock Face Stage a do tretice tu nájdete Prosperita Meet&Greet stage.

Hoci je festival vypredaný, možno keď sa niekde dobre poobzeráte, ešte sa vám podarí zohnať lístok. Opäť všetkým, ktorí sa na túto akciu chystáte, prajeme príjemnú zábavu! A tým, ktorí by chceli ísť, ale už sa im to nepodarí – nezúfajte, veď bude ešte aj zimná verzia MoR.

Zdieľajte článok

Komentáre: