Povinná výbava na letný festival

Konečne sme sa dočkali! Leto, teplo, zábava, zábava a ešte raz zábava. Letné obdobie je pre festivaly ako stvorené, obzvlášť pre tie pod holým nebom. Skvelá atmosféra, hudba a priatelia sú zárukou nezabudnuteľných zážitkov. Aby sme si však nepokazili dojem z festivalu, nezabudnime sa naň starostlivo pripraviť. Občas nečas pripravil zoznam povinnej výbavy alebo, ako sa hovorí, must have.

Zdravie je prvoradé

Zábava nás môže pohltiť natoľko, že sa zabudneme poriadne napiť (nealka) alebo opomenieme prikrývku hlavy. Dbajme na to, že úpal nie je príjemná vec a ak môžeme, predíďme mu. Nielen pri pekelných horúčavách dodajme telu dostatočné množstvo tekutín a nezabúdajme ani na opaľovací krém. Je potrebné sa tiež poriadne najesť, aj keď sa nám môže zdať, že nie sme hladní. Dôležitý je aj balíček prvej pomoci, a teda tabletky proti bolesti, alergii a črevným problémom.

Základom je dostatočný odev

Asi okrem sneženia sa treba pripraviť na každý variant počasia. Od kúskov, kde je látky poskromnejšie, až po teplé bundy a dlhé nohavice. Do povinnej výbavy patrí aj pršiplášť. Pribaľme si aj zvlášť veci na spanie, ak nechceme šikanovať prepoteným oblečením našich spolubývajúcich v stane. Nie je na škodu vziať si so sebou igelitové tašky, v prípade dažďa budeme mať po ruke suché veci na prezlečenie.

Na letných festivaloch sa môžu zísť aj povestné gumáky. Foto: pixabay.com

Veci, ktoré radšej nechajme doma

Na festival jednoznačne nepatria domáci miláčikovia. Aj keď sú na niektorých festivaloch zvieratá povolené, určite pre nich nie je festival najvhodnejšie prostredie. Aby sme predišli zbytočným nepríjemnostiam, sklené fľaše vymeňme radšej za plastové, prípadne si do nich tekutiny prelejme. Pyrotechniku si tiež radšej nechajme na iné príležitosti. Psychotropné látky a drogy snáď ani nemusíme pripomínať.

Nezaškodí myslieť aj na kritické situácie

Doklady a kartička poistenca sú samozrejmosťou. Aby sa o nás starostlivé mamičky nebáli, pribaľme si aj externú nabíjačku na telefón. Buďme zabezpečení aj v prípade, ak nás zavolá príroda a v Toi Toi bude chýbať toaletný papier. A keď sa nám po dvoch dňoch bude zdať, že je najvyšší čas na pár hodín spánku, vytiahnime si z ruksaku štuple do uší. Nás mozog aj bubienky nám budú vďačné. Na škodu nebude ani baterka, či už budeme hľadať v stane teplé ponožky, alebo kamarátov, ktorí do stanu z nejakého dôvodu nedorazili.

autorka: Monika Hudecová

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.