Reportáž: Zvládol by si trojdňový letný kurz prežitia v prírode?

Leto je práve tým obdobím, kedy máme chuť skúšať netradičné veci, prekonávať svoje rekordy a posúvať svoje hranice ďaleko za obzor. Presne taká sa nám zdala aj veta, ktorá charakterizovala letný kurz prežitia od spoločnosti Army Training: „Vyskúšajte si, že ste schopní prežiť v prírode.” A my sme teda skúšali za vás.

Tento letný kurz prežitia v prírode sľubuje, že vás naučí, ako si v lese vystačiť len s tým, čo vám príroda ponúkne sama. Čiže bývať v tom, čo si sami postavíme, piť len to, čo si sami prefiltrujeme, a jesť len to, čo si sami nájdeme a upravíme. A to všetko sme mali zvládnuť počas troch dní v lese za dohľadu inštruktorov s dvadsaťročnými skúsenosťami.

Už hneď po príchode na miesto konania kurzu nám inštruktori skontrolovali naše turistické batohy, ktoré sme mali zbalené podľa podrobných inštrukcií pred kurzom. Kontrola mala zároveň vylúčiť všetky veci, ktoré sme so sebou nesmeli mať. Hlavne išlo o tajne skryté zásoby jedla. Lebo to, ako sme zistili už o pár hodín, bolo naším najväčším problémom.

Hneď prvý deň naše laické predstavy nabúral

Ale poďme pekne po poriadku. Deväťčlenná skupinka účastníkov, z ktorej boli všetci s výnimkou jedného člena chlapi, sa vybrala do lesa. Nálada bola spočiatku vynikajúca. Všetci sa zoznamovali medzi sebou, žartovali s inštruktormi a tešili sa na tri dni strávené v lone prírody.

Hneď na kraji lesa sme dostali inštruktáž o topografii. Určovať svetové strany a čas podľa Slnka nám nikdy neprišlo jednoduchšie. Následne sme absolvovali trojhodinovú prednášku o rastlinách. Jedlých aj nejedlých, s názornými ukážkami. Inštruktor nám ukázal asi 30 druhov rastlín a ku každej z nich vymenoval obsiahlu charakteristiku užívania. Jedna bola dobrá na polievku, ďalšia na čaj, iná zas na placky…

Na letnom kurze prežitia môžete ochutnať aj žihľavovú polievku. Foto: autorka

Na konci prednášky sme ho všetci ticho obdivovali za kvantum vedomostí, ktoré ovláda. My zúčastnení sme boli totiž radi, že sme si zapamätali tie tri najzákladnejšie, aby sme sa večer aspoň trochu najedli. Po hodinovej pauze, počas ktorej sme mali čas nazbierať si vlastné rastliny na večeru, sme sa vydali na miesto nášho prvého prenocovania. S kytičkami rastlín, ktoré nám po nazbieraní dôkladne prekontrolovali, s plnými ruksakmi výstroje a so spievajúcimi žalúdkami sa nám už išlo trochu inak ako pred pár hodinami.

Naša posledná prednáška prvého dňa sa konala na mieste prespania a týkala sa bezpečného nocovania v prírode. Podľa poznatkov získaných z nej sme si postavili vlastné prístrešky v lese, vzdialené dvadsať metrov od seba. Následne prvý a poslednýkrát inštruktori založili oheň a ukázali nám, ako sa dá najesť z bylín, ktoré sme mali so sebou. Po celodennej hladovke nám tá polievka zo žihľavy aj vcelku chutila. Iba kyslé tváre všetkých účastníkov prezrádzali jej skutočnú príchuť.

Psychicky najnáročnejší deň nás však ešte len čakal

Druhý deň sme mali budíček skoro ráno a jeden z inštruktorov nás hneď hnal na pochod za vodou. Tú sme nabrali z neďalekého potoka a naučili sa, ako ju prefiltrovať. Na výber sme mali hneď z dvoch spôsobov filtrácie. Na ten prvotný pocit strachu napiť sa z vlastnoručne prefiltrovanej vody asi nikdy nezabudneme. Inštruktáž o spôsoboch zakladania ohňov v prírode, či dokonca o prvej pomoci pri rôznych zraneniach nás uistila, že bezpečnosti nie je nikdy dosť.

Následná prednáška o topografii vyskúšala naše vedomosti z prvého dňa a zároveň nás ešte viac obohatila. Mali sme totiž podľa popisu terénu a zakreslenia vlastných máp terénu trafiť na dohodnuté miesto a odfotiť si ho. Vtedy sa skutočne ukázalo, že predsudky voči pohlaviam a veku sú zbytočné. Jediná účastníčka či najstarší účastník kurzu prišli na miesto určenia v lepšom čase ako mladší chlapci. Po takomto náročnom cvičení nám inštruktori poskytli lahôdku v podobe návodu prípravy kávy z púpavových korienkov. Sami boli nadšení, akú chutnú kávu sa niektorým z nás podarilo pripraviť.

IMG_1142
Vaše vedomosti a orientačný zmysel preverí prednáška o topografii. Foto: autorka

Počas druhého dňa kurzu bol náš jedálniček zostavený z obľúbenej žihľavovej polievky a večere, ktorá pozostávala zo zemiaku a mrkvy. Bolo na nás, ako si zemiak a mrkvu upravíme do chutnej podoby. Peter, ktorý bol psychicky už na dne so silami, ich zjedol surové a šiel spať. Zvyšok si urobil pekný večer pri ohni a aj napriek neustávajúcemu hladu, na ktorý sme si už pomaly zvykali, sme sa usmievali.

Spať sa šlo neskôr ako deň predtým, no o to v lepšej nálade. To sme ešte však netušili, čo nás čaká. Asi po dvoch hodinách spánku nás totiž prebudil krik našich inštruktorov. Kázali nám nabaliť si batohy a s baterkou v ruke prísť k nim. Porozliezaní po celom kopci sa každý svojim tempom doterigal k nim a vypočul si inštrukcie. Postupne sa vydali na nočný topografický pochod. Prejsť sme mali tú istú trasu čo cez deň, no verte tomu, že tak ľahko to iba znie.

Po tejto prechádzke sme už skutočne zaľahli spať a s príjemným pocitom, že napriek najnáročnejšej disciplíne sa nikto z nás nevzdal, sme si ešte na pár hodín zdriemli.

A to najlepšie nakoniec

V posledný deň nášho kurzu nás čakala už len prednáška o tvorení pascí na zvieratá. Tá však bola výrazne doplnená o varovanie z trestného činu pytliactva. Ako odmenu z vytvorenia pasce a imaginárnej koristi v nej sme dostali kura. To sme si mali medzi sebou všetci deviati sami porozdeľovať a uvariť. Tímová práca, dobrá nálada a radosť z blížiaceho sa dobrého jedla sa rozšírili okolo nášho ohňa rýchlo. Našu šikovnosť pochválili aj inštruktori, ktorí sa nechali ponúknuť kúskom uvareného jedla.

Čerešničkou na torte bola naša posledná prednáška o pletení uzlov z lana, ktoré sa v prírode vždy zídu. Doplnená bola o následné lezenie na strom pomocou lana. Že to bolo mimoriadne náročné na ruky, nepopierame, ale ten pocit, ktorý nastal hore, stál za to.

IMG_1252
Najzaujímavejšou časťou bolo pre účastníkov kurzu lezenie na stromy.
Foto: autorka

Po tomto poslednom príjemnom úkone sme sa už s úľavou presunuli k parkovisku a vypočuli si pochvalný záverečný príhovor inštruktorov. Na jeho konci nám slávnostne odovzdali certifikát o absolvovaní kurzu a všetci sa pobrali domov. Obohatení o kvantum nových vedomostí, oddýchnutí od konzumného spôsobu života a obohatení o nové hodnoty.

Súťaž

Ak sa chcete kurzu prežitia zúčastniť aj vy, máte možnosť získať zľavu 50 % z pôvodnej ceny (150 eur). Stačí správne odpovedať na otázku – Koľko účastníkov absolvovalo kurz prežitia v našej reportáži? Správne odpovede posielajte na obcasnecas.ukf@gmail.com.

Výhercu vyžrebujeme 26. júla. Termín kurzu si výherca vyberá sám podľa vyčlenených termínov, ktoré nájdete na www.armytraining.sk

 

autorka: Zuzana Michalíková

Zdieľajte článok

Komentáre: