Beertime láka kvalitným pivom a má smelé plány

Ste otrávení z tuctových podnikov, v ktorých stále ponúkajú to isté a navyše si pri príchode neviete vybrať, čo budete piť? Máme pre vás riešenie. Ak ste ochotní priplatiť si za kvalitné pivo, potom je pomerne nový podnik na pešej zóne v Nitre určený práve vám.

Svoje priestory otvorili na začiatku októbra 2015 a plánujú veľké veci. Občas nečas bol zvedavý a s majiteľom príjemného podniku Beertime sa porozprával pri chutnom pivku v pohodovej atmosfére. Majiteľom je vášnivý pivár Michal, ktorý nám ochotne poskytol rozhovor. Počas neho bolo jasne zreteľné, že vie, o čom rozpráva. Piváreň chcel vlastniť už dávnejšie, teraz sa mu tento sen splnil. Okrem Beertimu vlastní aj Lokál Pub na Farskej ulici.

„Nemal som v Nitre kam ísť na pivo. Všade, kam som prišiel, mi nechutilo. Po skúsenostiach z Bratislavy, kde som v istom podniku videl kvalitné výčapné zariadenie, som si chcel otvoriť niečo také aj v Nitre. Fascinovalo ma to,“ spomína na staré časy.

Každý nájde to svoje

Ak ste už do Beertimu zavítali alebo ešte len plánujete, tak sa nemusíte báť, že si neprídete na svoje. Myslia tam totiž na každý typ pivára. To znamená, že ak vám chutí iba čierne pivo, určite si ho budete môcť vychutnať aj tam. V ponuke je každý druh piva, či už svetlé, tmavé alebo špeciálne kvasinkové.

„Na každom výčapnom zariadení máme niečo iné. Klasický ležiak, špeciálny, ľahký, pšeničný Weizen a potom trošku drahšie pivá – zahraničné špeciály s rakytníkom, koreninami, bylinami, jednoducho celý svet piva.“

V Beertime kladú dôraz na rôznorodosť, vyhýbajú sa tuctovosti a akejsi všednosti. Pivá pravidelne menia. Hoci majiteľ priznal, že niektoré z nich sú veľmi drahé, ale za kvalitu si predsa treba priplatiť.

„Striedame všetky výčapné zariadenia okrem jedného – Kout, fantastický a poctivý ležiak, desiatka. Ani by ste nezbadali, že ide o klasickú desiatku. Je poctivý, krásne plný, síce trochu viac sladový, ale je to moje najobľúbenejšie pivo,“ priznal sa k svojim chutiam Michal.

Novootvorený podnik sa nachádza na začiatku pešej zóny. foto: Matúš Kamenický

Lipa patrí k najobľúbenejším

Pokiaľ sa zaujímate o pivo, tak možno poznáte India Pale Ale. V prípade, že nie, tak vám ho bližšie predstavíme. Tento termín bol prvýkrát použitý v roku 1829 v reklame vydanej v Sydney Gazette a New South Wales Advertiser. Toto pivo sa predtým nazývalo taktiež Pale Ale varený do Indie či India Ale. Viac nám o ňom povedal aj vlastník Michal.

„Pivný štýl Ipa je silnejšie a viac chmeľové pivo so zaujímavými zahraničnými Palemi, hlavne z Ameriky. Sú extrémne aromatické a voňavé a človek má z nich úplne iný zážitok, ako keď pije jemne horkú vodu,“ pohotovo vysvetlil.

Práve spomenutá odroda je najobľúbenejšia. Človek pri pití India Pale Ale pociťuje hotový pôžitok. Môže piť citrusovú horkú bombu, môže mu prerážať niečo tropické alebo liči, ovocie z južnej Číny, inak nazývané aj dvojslivka.

Spokojní zákazníci a odvážne ambície

„Ľudia, ktorí sem chodia, majú viac pozitívne ohlasy, konečne tu je nejaký podnik, kde si môžu vyskúšať aj iné chute, nie iba klasické ležiaky. Mal som aj také odozvy, že to tu nevydrží ani mesiac, ale potom začali ľudia chodiť.“

Ambiciózneho pivára uchvátila obľúbená chmeľová pochúťka už vtedy, keď bol malý chlapec. „Pivo pijem od raného veku. Ešte keď som mal hlavu pod stolom, otcovi som usrkával penu. Na prahu dospelosti som chodil na dobré nitrianske pivo a koncom deväťdesiatych rokov som zistil, že existuje aj iné pivo ako ležiak. V Mníchove som ochutnal pšeničný Weizen a odvtedy sa zaujímam o všetky pivá.“

Beertime má skvelú polohu, je priamo v centre diania a to si uvedomuje aj Michal. Pokiaľ sa budete pozorne dívať, určite ho na pešej zóne neprehliadnete. Budúcnosť je svetlá a malo by sa mu dariť, ak sa naplnia všetky plány. Aj o nich sme čo to zistili. „V najbližšej budúcnosti plánujeme spraviť dve obrovské terasy a začať viac predávať svoje pivo, ktoré už tri roky varím doma. Rovnako som začal variť v novootvorenom nitrianskom pivovare Hog Group. Mám tam pivo so svojou značkou,“ zakončil cieľavedomý majiteľ.

Pokiaľ si budete chcieť overiť, či sme vás týmto článkom iba nezavádzali, tak sa môžete ísť sami presvedčiť. Beertime nájdete hneď na začiatku pešej zóny po pravej strane. Otváracie hodiny sú od šestnástej do polnoci, v piatok a sobotu až do druhej hodiny ráno. Neváhajte, a príďte spraviť svojim chuťovým pohárikom radosť.

autor: Ondrej Herceg

foto: Matúš Kamenický

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.