Čo prinesie festival? #Grape

Napriek faktu, že väčšina, aspoň čo sa veľkých festivalov týka, prebehla v júni a júli, ani august nebude úplne chudobný. Prinesie napríklad Grape, ktorý patrí v našich končinách tiež medzi tie známejšie. S Grape-om sa vraciame z Česka, kde sme naposledy načreli s Masters Of Rock, späť na Slovensko.

Podľa Europe Festival Awards sa Grape v rokoch 2012 a 2014 zaradil medzi desať najlepších malých festivalov v Európe. Konať sa bude 12. a 13. augusta na rovnakom mieste ako každý rok − na letisku v Piešťanoch.

Ako na každom dobrom festivale, aj tu sa objavia zoskúpenia rôznych žánrov, ktoré budú nielen domáce, ale aj zahraničné. Začnime však pre tentokrát pri tých našich. Z nich sa na Grape objavia Jana Kirschner, Para, Billy Barman, Medial Banana, Chiki Liki Tu-A, Puding Pani Elvisovej, Moja Reč, Malalata, Haf & Beyuz, Walter Schnitzellson, Strapo feat Spinhandz, Bad Karma Boy, Vetrloplach, Diego, The Swan Bride, NVMERI, Purist, Bulp, Max Bazowski, Fresh Out Of The Buss, Longital, Jimmy Pé, Inkwall, Solid Move, Prezident Lourajder, Swing Society Orchestra, Prešporskí Junáci, FVLCRVM, Dalyb, Dance Workshop.

para; supermusicsk
Zo známych slovenských kapiel sa na Grape objaví napríklad Para. Foto: supermusic.sk

Od susedov z Česka k nám zavítajú Midi Lidi, Skyline, Luno, VR/Nobody, Ghost Of You, No Distance Paradise, Smack a Nobodylisten. Avšak objavia sa tu aj zoskúpenia, v ktorých sú členovia ako zo Slovenska, tak aj z Česka. Ide konkrétne o zostavy Boyband a Monikino Kino.

ghost of you; bandzonecz
Z Českej republiky sa na Grape predstavia aj Ghost Of You. Foto: bandzone.cz

Zo zahraničia na Grape bude mať zastúpenie hneď niekoľko krajín. Z Veľkej Británie prídu zahrať Bloc Party, Jake Bugg a Circa Waves, zatiaľ čo z jej susedného Írska All Tvvins. Keď sa posunieme nižšie do Európy, prídeme do Dánska, odkiaľ pochádza speváčka MØ.

Z Belgicka si do Piešťan urobia výlet Netsky Live a Oscar And The Wolf, zatiaľ čo z Nemecka Milky Chance a Jan Blomquist and Band. Skôr než prejdeme opäť k našim priamym susedom, kde je toho trochu viac, ešte si skočme do Francúzska, práve odtiaľ k nám pricestujú Scarecrow.

Milky Chance; wikimediaorg
Myslíte si, že pri Milky Chance odznie aj notoricky známa skladba Stolen Dance?
Foto: wikimedia.org

Z k nám najbližších štátov sme zatiaľ spomenuli iba Česko, no prídu k nám aj zástupcovia z Poľska (Bokka) či Rakúska (Dub FX, Camo and Krooked, Klangkarussell Djset, HVOB). A poslední zostali ešte niektorí DJ-ovia, ktorých sme nespomenuli, hoci pár ďalších takých mien už bolo spomenutých vyššie. O týchto sme sa však nezmienili: Toky, Subtension, DJ Yanko Král, DJ Vec, DJ Simple Sample, DJ Kinet, DJ Young Jay, Uncplete, DJ Sir Bakulu, DJ Barbie Idiot, DJ Bobsan, DJ Shimo, DJ Spank, Norman Bates, Pusrist DJ set a Džunyja G.

dj vec; supermusicsk
Zo slovenských zástupcov v radoch DJ-ov sa predstaví napríklad aj DJ Vec.
Foto: supermusic.sk

Všetci interpreti sú rozdelení počas oboch dní na šesť pódií, z ktorých tiež každé jedno nesie vlastné meno. Nájdete tu Grape Stage, Suzuki Stage, Staropramen Stage, VÚB Stage, Red Bull Container a Mlyny Stage. Podľa toho je aj zrejmé, kto všetko podporuje chod tohto festivalu.

Ak však už máte lístok doma a viete, že sa sem chystáte naisto, v takom prípade si to tam poriadne užite!

titulná foto: Facebook Grape 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.