Skvelé knihy od neznámych autorov

V dnešnej dobe nám knižný trh ponúka nespočetné množstvo titulov, kníhkupectvá vytvárajú rebríčky tých najlepších. Podľa toho nemá čitateľ problém s výberom knihy, pri ktorej si môže byť istý jej kvalitným obsahom. Ale čo diela, ktoré sú zastrčené niekde v kúte kníhkupectva? Možno ani nevieme, aké pútavé a zaujímavé príbehy môžu vymýšľať neznámi autori, ktorých tvorba nie je tak propagovaná. Prinášame recenziu na tri knižky, nie sú tak známe, ale zato prinášajú pútavý dej.

Prežiť

Autor: Alex Morel

Žáner: dobrodružný román

Alex Morel je pre mnohých zrejme neznámym autorom. Prežiť je jediná kniha, ktorú si od tohto spisovateľa môžete prečítať. Príbeh o odvahe, sile a o tom, ako sa nikdy nevzdávať. Spočiatku vás kniha možno nezaujme, pretože sa v nej nachádzajú dlhé opisy a nezaujímavé úvahy hlavnej postavy. Avšak všetko naberie rýchly spád po prvých päťdesiatich stranách.

Skvelé knihy od neznámych autorov (2)
Foto: Martina Dudíková

Mladá Jane si po smrti svojho otca siahla na život a nakoniec skončila na psychiatrii, kde sa pokúsi o samovraždu, no našťastie ju lekári zachránia a ona dostane ďalšiu šancu. Svoj život si neváži, nevidí v ňom zmysel, a preto začne pracovať na svojom pláne, ako sa zabiť. Za dobré správanie dostane povolenie od lekárov ísť za svojou matkou na sviatky. Jane túto šancu využije a rozhodne sa predávkovať v lietadle na ceste domov. Všetko sa razom zmení, keď lietadlo havaruje. Prežije iba ona a Paul, mladík, ktorého si zamilujete pre jeho uštipačný humor. Hlavná hrdinka razom prehodnotí svoje priority a všetko, po čom túži, je prežiť. Avšak osud je krutý a dovolí prežiť len jednému z nich. Kniha je jednoduchá, no pritom strhujúca a úchvatná. Pre niekoho má možno až príliš prostý dej, no krásne posolstvo jej nemožno odoprieť.

Nikdy neklam

Autor: Hallie Ephronová

Žáner: krimi román, triler

Možno vám je autorka známa vďaka iným titulom, ktoré napísala, možno práve vďaka knihe Nikdy neklam a možno ju nepoznáte vôbec. Jej knihy sú v Amerike pomerne známe, no u nás na ne narazíte málokde.

Hlavnými postavami sú Ivy a David, manželský pár, ktorý sa práve presťahoval do nového domu. Manželia usporiadajú domový výpredaj starých prebytočných vecí. Na výpredaj zavíta aj ich bývalá spolužiačka Melinda. Ivy ani David ju nikdy nemali v láske. Na strednej škole bola Melinda škaredé káčatko, ktoré sa však počas dospelosti premenilo na labuť. David ju pozve do domu, ktorý by jej rád ukázal aj zvnútra. O pár dní neskôr im na dvere zaklope polícia, pretože Melinda zmizla a naposledy ju videli, keď vchádzala do domu spolu s Davidom. Všetky okolnosti naznačujú, že Melinda bola zavraždená práve manželským párom. Ivy, ktorá dovtedy bezvýhradne dôverovala svojmu manželovi, začína mať pochybnosti. Postupne sa všetko vyjasní a vy sa nebudete stíhať diviť, kto je skutočným vrahom. Ak teda nejaký vrah vôbec existuje. Kniha sa číta veľmi ľahko, je písaná jednoduchým štýlom a vy budete mať pocit, akoby ste sa preniesli priamo do deja.

Skvelé knihy od neznámych autorov (3)
Známa americká autorka, no do slovenčiny bol zatiaľ preložený iba titul Nikdy neklam.
Foto: M. Dudíková

Nezvestná

Autor: Chevy Stevensová  

Žáner: triler

Skvelé knihy od neznámych autorov
Foto: Martina Dudíková

Chevy Stevensová je autorka trilerov a detektívok, píše skutočne strhujúce príbehy. My vám predstavujeme knihu Nezvestná, ktorá vás dostane pútavým a nezvyčajným dejom. Ten sa odohráva v psychologickej ambulancii, kam prichádza Annie, 32-ročná obchodníčka s nehnuteľnosťami. Annie rozpráva svoj príbeh spred roka. V osudný deň sa v dome, ktorý ponúkala na predaj, konal deň otvorených dverí. Všetko prebiehalo v najlepšom poriadku, no na konci sa všetko zvrtlo. Neznámy chlap uniesol Annie, so zbraňou v ruke ju donútil nastúpiť si do jeho dodávky a zavliekol ju niekde do lesov, kde ju držal uväznenú celý rok. Po tomto neuveriteľnom zážitku sa snaží vyrovnať s traumou a opäť sa pokúša začleniť do života. Polícia pátra po identite únoscu. Prípad však komplikuje Annina predtucha, že jej hrozný príbeh sa ešte ani zďaleka neuzavrel. Po dočítaní knihy budete v šoku z toho, ako sa celý prípad vyriešil.

 

Zdieľajte článok

Komentáre: