Suicide Squad: Splnil očakávania alebo sklamal?

Takmer po roku od ohlásenia nového filmu spoločnosti DC Comics sme sa konečne dočkali. Do kín sa dostala novinka zo sveta fantasy − film Suicide Squad, v preklade Jednotka samovrahov. Premiéru mal 4. augusta a do kín prilákal stovky až tisícky zvedavých divákov.

Po tom, ako Superman so svojimi schopnosťami už nie je viac k dispozícii a útok je čoraz viac na dosah, americká vláda musí nájsť iné riešenie. Na odstránenie hrozby si najme Jednotku samovrahov, ktorá pozostáva zo zločincov, tí sa nachádzajú v tajnej väznici, kam ich sami dostali a do krku im nasadili výbušný čip, ktorým ich môžu kedykoľvek zabiť, ak nebudú spolupracovať a robiť to, čo im prikážu. Spoločne sa pokúsia poraziť záhadnú a na prvý pohľad nepremožiteľnú bytosť, schopnú zahubiť celý svet.

Jednotka samovrahov, foto: csfd.cz
Jednotka samovrahov, foto: csfd.cz

Hviezde herecké obsadenie a vynikajúci soundrack

Vtipné trailery lákali na film plný zvučných hereckých mien či obľúbených piesní. V tomto Suicide Squad rozhodne nesklamal. Hlavnými hrdinami, okolo ktorých sa dej točil najviac, boli Will Smith ako Deadshot − muž, ktorý nikdy neminie svoj cieľ, a krásna Margot Robbie v úlohe pološialenej Harley Queen. Práve Harley Queen zaručuje, že sa pri filme zasmejete. Okrem nich sa v zločineckej jednotke objavili aj El Diablo ako pyromanom, „netvor“, ktorého nazývali Krokodíl, a päticu uzatvára Boomerang, ten, už ako z mena vyplýva, dokáže perfektne ovládať smrteľný bumerang. Vedľajšou postavou je spomínaný Joker, ktorého stvárnil Jared Leto, a práve na neho lákali divákov tvorcovia vo všetkých traileroch. Jared sa na svoju rolu dlho a poctivo pripravoval a celá snaha stála za to, pretože jeho zlovestný smiech a celkové vystupovanie bolo perfektné. Celý film sprevádzala výborná hudba, ktorá dotvárala veľmi dobrý dojem z filmu.

Hlavnými hviezdami filmu sú Will Smith a Margot Robbie, foto: csfd.cz
Hlavnými hviezdami filmu sú Will Smith a Margot Robbie, foto: csfd.cz

Aj zločinci majú srdce

Na prvý pohľad tvrdí a nebezpeční zločinci sa premenia na jeden tím, ktorý po úvodných škriepkach spolu začne spolupracovať , aby tak vykonal im pridelené povinnosti. Počas príbehu však zisťujeme, že aj oni majú dobré srdce či sny, po ktorých túžia. Deadshot je milujúci otec, nechce nič iné, len byť so svojou malou dcérou, Harley Queen túži po bežnej rodine, El Diablo chce vrátiť čas a napraviť to, čo vykonal. Klasikou, že dobro víťazí nad zlom, sa film Suicide Squad viac približuje k mainstreamovým filmom, ktoré sú určené pre širokú verejnosť, nielen pre fanúšikov príbehov DC Comics.

Jared Leto stvárňujúci postavu Jokera, foto: csfd.cz
Jared Leto stvárňujúci postavu Jokera, foto: csfd.cz

Počkajte si na záverečné titulky

Celkový dojem z filmu bol určite dobrý. Dve hodiny ubehli ako nič, pretože dej vás úplne pohltí a budete čakať, ako sa všetko vyvinie, ako a či vôbec sa im podarí premôcť temnú bytosť. Ak uvažujete nad tým, či si tento film pozrieť, určite neváhajte a urobte to, stojí to naozaj za to. A pokojne si priplaťte za 3D alebo Dolby Atmos, čiže špeciálne zvukové efekty, ktoré vás doslova vtiahnu do deja a budete mať pocit, že sa všetko odohráva okolo vás. Po záverečných titulkoch však ešte neodchádzajte a pár minút ešte vydržte, pre diváka je pripravená špeciálna scéna.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.