Napísala sto piesní, potom získala ocenenie BRIT Awards

Pred rokom 2014 by ste nad menom Jess Glynne museli chvíľku popremýšľať, v tom čase bola táto Britka nováčikom v hudobnom svete. Dnes sa môže pochváliť viacerými svetovo úspešnými hitmi, ktoré jej pomáhajú zdolávať hudobné rebríčky.

Jessica Hannah Glynne je svetu momentálne známa pod menom Jess Glynne. Táto 26-ročná žena sa do povedomia ľudí dostala vďaka svojej tvrdej práci, a to i napriek počiatočným neúspechom. Inšpirovaná menami ako Aretha Franklin či Amy Winehouse sa začala venovať hudbe už v mladom veku, keď ju jej teta prihlásila do speváckeho programu X Factor. Prostredníctvom komerčného formátu sa však nepresadila a s odstupom času ho sama kritizovala. „Odspievala som a porota zostala v úžase. Bola tam však jedna žena, nie veľmi sympatická, ktorá tvrdila, že už ma nemôžu posunúť ďalej. Vôbec som nevedela, čo vlastne chcú.“

17424540741_26e43eef19_z (1)
Foto: flickr.com

Ako sa neskôr ukázalo, nepotrebovala ani podporu médií, aby sa uplatnila. Inšpirácia prišla približne v devätnástich rokoch. „Vždy som milovala spev a vystupovanie, ale podpora počas štúdia neprišla. Keď som doštudovala strednú školu, nechcela som odísť na univerzitu. Preto som spoločne s priateľom cestovala päť mesiacov po svete. Keď som sa vrátila, nemala som predstavu, čo budem robiť. Našťastie som však dostala prácu v hudobnej spoločnosti, kde som nadobudla poznatky z tejto sféry. A vtedy som si povedala, že sa chcem stať umelkyňou,“ povedala pre portál attitude.co.uk.

Napísať sto piesní, minimálne

Potom sa to všetko začalo. Mladá Jess začala písať a spolupracovať s producentmi, ktorí boli akýmsi poháňačom k tomu, aby tvorila. „Raz mi jeden producent povedal: „Jess, musíš napísať sto piesní, minimálne.“ A presne to som urobila, týmto krokom som sa dopracovala k hudbe, ktorú chcem robiť. Trvalo to približne štyri roky.“ Aj spolupráce s inými hudobnými zoskupeniami jej pomohli k tomu, aby sa presadila celosvetovo. Snáď najznámejší je singel Rather Be, realizovaný s kapelou Clean Bandit v roku 2014. Tento muzikantský počin dosiahol prvé miesto hneď v niekoľkých krajinách. Na základe úspechu sa stala pieseň Najlepšou tanečnou nahrávkou roka v rámci cien BRIT Awards.

jess glynne_1
Glynne o pár dní vystúpi na festivale Sziget. Foto: facebook.com/JessGlynne

V týchto dňoch boduje s piesňami Ain´t Got Far To Go či Don´t Be So Hard On Yourself. Ako z názvu vyplýva, človek by nemal byť na seba príliš tvrdý a občas nechať veci jednoducho plynúť. „Táto pieseň vznikla v čase, keď som prechádzala ťažkým obdobím. Bolo to náročné aj vzhľadom na to, že moje sny sa plnili a ja som sa musela tváriť spokojne. Odkaz piesne teda je, že nesmiete dovoliť smútku, aby vás premohol,“ ozrejmila pre mtv.com vznik nahrávky, na ktorej sa sama autorsky podieľala. Ak si chcete túto talentovanú ženu pozrieť naživo, o pár mesiacov navštívte neďalekú Budapešť. V auguste sa tam predstaví počas veľkolepého festivalu Sziget.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.