5 neužitočných, no zábavných funkcií Messengeru, ktoré (možno) nepoznáte

Messenger je v prvom rade aplikáciou, uľahčujúcou ľuďom komunikáciu. Okrem svojich najpodstatnejších funkcií posielania správ a hlasových hovorov však ponúka aj niekoľko skrytých zábaviek, ktorými si môžete skrátiť čas.

Facebook Messenger vznikol v roku 2011 a každý mesiac ho aktívne používa viac než miliarda ľudí – posielajú si správy, fotky, nálepky, telefonujú.

Populárna aplikácia skrýva aj niekoľko nie príliš užitočných, no vcelku zábavných funkcií. Bez akýchkoľvek dodatočných inštalácií si môžete napríklad zastrieľať na basketbalový kôš, zahrať partičku šachu alebo svojim priateľom posielať roztomilé obrázky.

Zmena emodži a nastavenie prezývky

Najznámejšou možnosťou z nášho výberu je upravenie vzhľadu konverzácie, nastavenie prezývok a špeciálnej emotikony. Všetky tieto možnosti nájdete po kliknutí na ikonu informácií, ktorá sa v každej konverzácii nachádza na vrchnej lište.

Basketbal

V Messengeri si môžete zastrieľať na basketbalový kôš. Jednoduchú a návykovú hru spustíte tak, že ktorémukoľvek svojmu kontaktu pošlete basketbalovú loptu (medzi emodži) a následne na ňu priamo v konverzácii kliknete. Hru ovládate jednoduchým potiahnutím po obrazovke.

Screenshot_2016-09-19-12-16-00
Streľba na basketbalový kôš. foto: Messenger

Žonglovanie

Ak rovnaký postup zopakujete aj s futbalovou loptou, spustí sa vám o niečo náročnejšia hra – žonglovanie futbalovou loptou. Ovláda sa podobne jednoduchým klikaním na obrazovku.

Šach

Pre fanúšikov doskových hier ponúka Messenger aj partičku šachu, ktorú si môžete s kamarátom zahrať po odoslaní správy v tvare @fbchess play. Príkaz spustí hru a prezradí, kto je na ťahu.

Screenshot_2016-09-19-12-33-51
Otvorením šachovej partie v Messengeri môžete vašich priateľov skutočne prekvapiť. foto: Messenger

Šach má o niečo zložitejšie ovládanie – ťahy po šachovnici je nutné vykonávať prostredníctvom správ. Jednotlivé figúrky majú nasledovné skratky:

P: pešiak, N:  jazdec, B: strelec, R: veža, Q: dáma, K: kráľ

Ak sa teda chcete napríklad pešiakom posunúť na políčko e5, zašlete v konverzácii správu v tvare @fbchess Pe5.

Daily Cute

Ak niekomu v chate pošlete správu v tvare @dailycute, je možné, že mu vyčaríte úsmev na tvári. Skrytá funkcia odošle druhej strane náhodne vybraný roztomilý obrázok – pri našom redakčnom teste ním boli šteniatka sibírskeho huskyho.

Screenshot_2016-09-19-13-53-17
Funkcia Daily Cute. foto: Messenger

Páni, ak teda chcete svojej lepšej polovičke na diaľku zlepšiť náladu, môžete to skúsiť prostredníctvom tohto jednoduchého príkazu.

titulná foto: autor

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.