Fotka v sieti: Tretí ročník prinesie výstavu, fotomaratón, workshopy i live koncerty

Fotogaléria Trafačka pripravila tretí ročník Fotky v sieti − letnej prehliadky tvorby trochu netradičným spôsobom, výstavou v sieti. Príďte v sobotu 24.septembra prevetrať šuflíky a šanóny plné fotografií, stretnúť sa, diskutovať, vidieť inak svoje fotografie či fotografie iných. Pripravený je celodenný program.

Fotka v sieti vychádza z konceptu „park foto“, ktorý je celosvetovo známy − v parku je natiahnutá sieť, kam môže prísť ktokoľvek a vystaviť svoje fotografie. Registrovaní účastníci dostanú svoje vymedzené miesto, kde môžu nainštalovať výber svojich fotografií. V priebehu dňa, v „sieti“ plných fotografií sprostredkujeme možnosť vyjadriť sa k jednotlivým fotografiám. Na záver dňa vyhodnotíme víťazov.

Ráno odštartuje Fotomaratón. Účastníci budú musieť počas troch hodín odfotiť 8 záberov na rôzne témy, ktoré budú známe až pri štarte. Po odovzdaní fotografií porota, v zložení Jana Ambrózová, František Kolář, Ľubo Balko, zostaví výber fotiek, ktoré budú vytavené vo Fotogalérii Trafačka. V piatok 30. septembra otvoríme výstavu vernisážou, na ktorej Fotomaratón vyhodnotíme a odovzdáme ceny. Hudobným hosťom bude be.Well z Nitry.

P_Fotka v sieti 2016

Počas dňa sú pre návštevníkov pripravené aj verejné fotografické workshopy. Lektori vám ozrejmia základy zvládnutia digitálneho fotoaparátu, vysvetlia pojmy, v praxi využitie clony, expozičného času, citlivosti ISO, výber vhodného tela a objektívu pre špecifický žáner fotografie. Na workshope Práca so svetlom počas prudkého slnka sa zameriame na fotenie počas najprudšieho slnka, ktoré vytvára ostré tiene a odlesky v tvári fotografovaného subjektu, sústredíme sa na to, ako zmierniť toto svetlo pomocou odrazky alebo externého svetla.

Folkie je online platforma pre nezávislých pesničkárov, ktorá prezentuje tvorbu mladých a talentovaných hudobníkov, žijúcich v krajinách Vyšehradskej štvorky. Preferuje žáner folk, ktorý ale nie je obmedzením. Počas Fotky v sieti pripravili FOLKIE LIVE Vol 02 − živé koncerty. V Trafačke sa predstavia traja hudobníci:

Bosá Aja − akustické duo, ktoré vytvorí atmosféru brazílskej pláže svojimi, ale aj prevzatými skladbami v štýle bossa nova a easy listening jazz.

Jerguš Oravec − mladý slovenský bluesman z Bratislavy s výrazným imidžom, ktorý cestoval tri mesiace po Amerike, aby sa inšpiroval vo svojej ďalšej tvorbe.

Ado Juráček − cestovanie, láska a pohoda – to sú tri veci, ktoré reprezentujú tvorbu mladého pop-folkového pesničkára a autora projektu Folkie.

Časový harmonogram

Sobota 24.9.2016

9:00 – 11:00 / Registrácia a inštalácia Fotky v sieti

9:00 – 9:45 / Registrácia na Fotomaratón

10:00 – 13:00 / Fotomaratón

12:00 – 16:00 / Workshopy

15:30/- Folkie Live Vol 02: Bosá Aja

17:00 / Folkie Live Vol 02: Jerguš Oravec

18:00 / Vyhodnotenie Fotky v sieti

19:00 / Folkie Live Vol 02: Ado Juráček

Piatok 30.9.2016

18:00 / Vernisáž výstavy a vyhodnotenie Fotomaratónu

Organizátorom podujatia je občianske združenie Galéria Trafačka, ktoré vo svojich priestoroch pravidelne podporuje alternatívnu kultúru v Nitre. Fotka v sieti sa uskutoční vďaka finančnej podpore Nadácia ZSE a vďaka organizačnej podpore In.SPIRE Media a Folkie.

Tlačová správa

Titulná foto: Galéria Trafačka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.