Kupecká opäť ožila stovkami kníh

Každý z nás má vo svojej súkromnej knižnici známe i menej známe tituly kníh. Niekomu sa viac páčia klasické romány, drámy či detektívky a iní zase bažia po knihách, ktoré majú svoj špecifický nový nádych.

Milovníci kníh, kávy, umeleckého cítenia i prednesu sa už tradične stretli v piatok na Kupeckej ulici oproti Divadlu Andreja Bagara. Okrem dobrej nálady, ktorá panovala všade navôkol, sa celou ulicou rozliehali piesne Ali Ibn Rachid.

Podujatie, ktoré dostalo aj príznačné pomenovanie­ KníhKupecká, ponúkalo okrem umeleckých prednesov v podaní žiakov Základnej umeleckej školy J. Rosinského tiež autorské čítania od interpretov Miloša Kusendu, Evy Parilákovej či Igora Tyšša. Príjemným zážitkom boli najmä prednesené texty na ulici, ktoré so sebou priniesli kúsok umenia do všedného dňa.

Ak ste navštívili toto čarovné miesto, tak ste si mohli všimnúť aj stánok s dobrovoľníckymi tričkami tohtoročnej Divadelnej Nitry, ktorá nesie názov Óda na radosť. Pri predávaní kníh sa zúčastnila aj dobrovoľníčka Diana, tá celú akciu hodnotila pozitívne.

Knihy z celého sveta

V portfóliu podujatia nesmeli chýbať staršie vydania rôznych klasík, ale aj nové vychytávky od slovenských i zahraničných autorov. Medzi nimi ste mohli objaviť aj slovníky a učebnice na zdokonalenie sa v cudzom jazyku. Ďalším prekvapením bol stánok s knihami vo vreci, ktoré sú ideálnymi darčekmi pre toho, kto má rád nečakané prekvapenia. To všetko ponúkala Kupecká za symbolické sumy – od 0,50 € do 3€.

20160924_103607-2
Knihy vo vreci. foto: autorka

Ak vám to ale nestačilo, tak vnútro Antikvariátu a Kníhkupectva pod Vŕškom bolo plné ďalších kníh, čakajúcich na svojich majiteľov.

Toto podujatie si za niekoľko rokov získalo veľkú priazeň zo strany ľudí a organizátori aj tento rok vyjadrili spokojnosť a opäť vidia zmysel v pokračovaní tradície. Ak vás ešte na Kupeckú ulicu neodvialo, tak rozhodne navštívte toto zaujímavé miesto.

titulná foto: archív Občas nečas

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.