Do ulíc pod Zoborom prichádza opäť festival Divadelná Nitra

Od piatka sa bude Nitra niesť v duchu kultúry a porozumenia, ktoré prinesie jubilejný 25. ročník medzinárodného divadelného festivalu Divadelná Nitra. Jeho organizátori postavili súčasný ročník hlavne na európskych témach a otázkach, vynárajúcich sa z jej minulosti, súčasnosti a budúcnosti.

Už tento piatok 23. septembra opäť po roku prichádza do Nitry jubilejný ročník festivalu Divadelná Nitra. Jeho hlavná téma sa bude niesť v motte a otázke Óda na radosť?/ Ode to joy?, ktorá bude reflektovať problémy a témy nielen minulej, ale aj súčasnej Európy. Cez jednotlivé predstavenia a sprievodné aktivity si budú návštevníci a umelci klásť otázky ako: Koľko dôvodov na radosť dnes poskytuje Európa? Svojim občanom? Svetu? Čo priniesla v minulosti? Aké sú najväčšie výzvy súčasnosti? Témou sa festival snaží reagovať na súčasnú európsku situáciu, ktorá opäť stojí pred neľahkými výzvami s cieľom vyriešiť ich a pritom si zachovať svoju demokratickú tvár. Počas trvania festivalu budú umelci a odborníci z rozličných oblastí na workshopoch diskutovať o naliehavých problémoch Európy, ako sú jej identita, masové prisťahovalectvo, islamizácia, životné prostredie a skepticizmus.

Na tieto témy sa bude snažiť reagovať hlavný a sprievodný program, ktorého dejiskami budú predovšetkým Divadlo Andreja Bagara, Staré divadlo Karola Spišáka a šapitó na Svätoplukovom námestí v Nitre. Sprievodný program sa počas celého festivalu bude odohrávať v Nitrianskej galérií, Ponitrianskom múzeu, synagóge a v širokej miere v nitrianskych uliciach. V jednotlivých aktivitách sa okrem slovenských umelcov predstavia aj umelci z viacerých európskych krajín, čím festival dostáva medzinárodný charakter. Počas šiestich dní sa v hlavnom programe plánuje odohrať až 35 predstavení s celkovým počtom 450 účastníkov v hlavnom a sprievodnom programe, ktorý uzatvorí svoje brány v stredu 28. septembra. Kompletný program a harmonogram predstavení je dostupný na webe festivalu www.nitrafest.sk.

DN_16
Koľko dôvodov na radosť dnes poskytuje Európa? Foto: FB Divadelná Nitra

Predaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia prebieha predovšetkým on-line formou na portáli predpredaj.zoznam.sk s možnosťou získať NORMAL alebo ŠTUDENT/SENIOR vstupenky. Rovnakou cestou sú dostupné vstupenky aj pre divadelných profesionálov a novinárov. Predaj lístkov prebieha od 2. septembra aj v pokladnici festivalu, ktorá sa nachádza v budove Divadla Andreja Bagara v hlavnom vchode. Počas festivalu v nej budú vstupenky dostupné každý deň od 9:30 do začiatku posledného predstavenia.

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.