Internátna liga je už v plnom prúde

Pred dvomi týždňami odštartoval jubilejný desiaty ročník Internátnej ligy v minifutbale. Cieľom tejto súťaže je spríjemniť si pobyt na intráku, zabaviť sa, nadviazať nové kamarátstva a v neposlednom rade vydať zo seba to najlepšie a zvíťaziť v zápolení s ostatnými tímami.

Internátna liga sa stretáva so samými pozitívnymi ohlasmi. Rovnaký názor má aj Adam, ktorý v utorok absolvoval premiérový štart v súťaži, a táto myšlienka ho nadchla. „Futbal ma baví a rád aj podporujem takéto veci spojené s ním. Myslím si, že je to dobrý nápad, takto rozširovať šport, uvidíme čo to dá. Tento projekt sa mi páči, snáď sa nám podarí zvíťaziť.

Celkovo desať družstiev rozdelených do dvoch skupín po 5 mužstiev sa popasuje o triumf v lige. I keď to bude ťažká a náročná cesta, Michal z tímu Poldeci United svojmu tímu verí. Šance nášho tímu vidím len a len tie najvyššie. Za náš tím hovoria celkom zaujímavé mená na súpiske. Nachádzajú sa tam hráči, ktorí  pôsobili v najvyšších súťažiach na území Slovenska a stále pôsobia aktívne na futbalovej alebo futsalovej scéne. Náš cieľ je vyhrať!  Umiestniť sa na prvom mieste.”

Síce sa tímu Poldeci United v prvom zápase proti mužstvu Turazmus nepodarilo zvíťaziť, ale Michal to zobral športovo a už sa sústredí na ďalšie stretnutia. „Prvý zápas nám síce nevyšiel podľa predstáv, ale viete ako sa hovorí: ,jeden zápas nerobí celú súťaž.‘ Pred nami je v skupine ešte 7 zápasov, do ktorých pôjdeme s jasným cieľom bodovať v každom z nich a náš najbližší cieľ je postúpiť do play off.“

Odkiaľ si sa dozvedel o súťaži?

K internátnej lige som sa dostal cez môjho kamaráta, ktorý ma zavolal do tímu. Povedal mi, že sa tu hrá nejaká internátna futsalová liga. My sme spolu hrávali futbal, a tak sa ma spýtal či nejdem do toho.

Aký je tvoj názor na túto ligu?

Je to veľmi dobrý projekt pre študentov, ktorí môžu tráviť svoj voľný čas športovou aktivitou. Táto myšlienka sa mi zapáčila, a tak som tu.

Ktorý je tvoj obľúbený klub/ hráč ?

Môj obľúbený klub je FC Chelsea. Môj  najobľúbenejší hráč je Eden Hazard, ktorý podľa mňa patrí medzi najlepších futbalistov na svete.

autori: Tomáš Polanský, Matej Babic

titulná foto: Lukáš Baťo

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.