Hokejový zápas UKF – SPU priniesol gólové hody a víťazstvo Filozofov

Tradičné stretnutie v Nitra aréne medzi dvoma nitrianskymi univerzitami bolo úspešnejšie pre UKF – v zápase hranom 22.11.2016 padlo až 20 gólov a študenti v hľadisku videli víťazstvo Filozofov 12:8.

Po predstavení hráčov oboch mužstiev vhodili čestné buly prorektorky univerzít Miroslava LíškováRoberta Štěpánková.

Úvod zápasu bol v réžii Hnojárov – už po 30 sekundách išli do prečíslenia traja na jedného. V bráne však stál skvelý Luley, ktorý podržal svoj tím.

V piatej minúte sa SPU predsa len dostala do vedenia a nitrianska hala, najmä časť zelených priaznivcov, si mohla prvýkrát zakričať gól.

Vyrovnanie prišlo o pár desiatok sekúnd, keď Šimun prekonal Komzíka v bráne SPU. Hráč Nitry Edmund Piačka pridal ďalší a presnú mušku mal aj jeho spoluhráč a kapitán tímu Martin Šumichrast – stav bol razom 3:1 pre UKF.

Do prestávky padli ešte dva góly – po jednom na oboch stranách. Najskôr znížil Tornhauser a dvojgólové vedenie vrátil späť Filozofom Mjartan. Do kabín putovali hráči za stavu 4:2. Prestávku vyplnil svojím predstavením Mike, člen skupiny Mafia Corner.

Druhá tretina začala rovnako ako prvá náporom SPU. Ich úsilie bolo odmenené presnou strelou Chlapoviča a znížením na rozdiel jediného gólu. Boli to však Pekné ženy, ako znie prezývka hráčov UKF, kto zvýšil vedenie, a to zásluhou Patrika Stojkoviča. Pridal sa k nemu aj Šumichrast a po tomto góle sa brankár SPU Komzík porúčal z brány a jeho miesto zaujal Rajnoha.

Ten si ani poriadne nesiahol na puk a prizeral sa, ako Caglevič do prázdnej brány zvýšil na rozdiel štyroch gólov a s SPU to vyzeralo zle nedobre. Do konca tretiny sa im podarilo skorigovať zásluhou Ondrušku, ktorý premenil trestné strieľanie, a Kiepesa. Dostali sa do hrateľnej situácie a do šatní sa išlo za stavu 7:5.

Posledná dvadsaťminútovka bola najatraktívnejšia. Na jej začiatku si tribúny zakričali trikrát gól a zrazu bledomodrí vyhrávali už iba o jeden presný zásah. Na radosť nestranných fanúšikov prišlo aj vyrovnanie – 12 minút pred koncom sa začalo prakticky odznova, pretože Hnojárom sa podarilo prekonať Luleya a na kocke svietil výsledok 8:8.

Nasledovala fáza zápasu, počas ktorej čarovali obaja brankári a tribúny sa prekrikovali v povzbudzovaní svojich miláčikov. V polovici tretiny sa naklonil výsledok na stranu bledomodrých, čo sa ukázalo ako zlomový moment, pretože góly padali už iba do brány Hnojárov.

Filozofi zavŕšili tri minúty pred koncom kanonádu na tucet gólov. SPU sa síce snažila urobiť niečo s výsledkom, no to sa im už nepodarilo, a tak si reprezentanti UKF po výsledku 12:8 mohli prevziať z rúk rektora univerzity Ľubomíra Zelenického putovný pohár.

Zostavy:

UKF: Luley, Hallo, Šumichrast, Piačka, Lindeman, Bednár, Paluš, Hronec, Fiala, Mjartan, Bačkor, Ozimák Paluš, Gašparovič, Caglevič, Konc, Tóth, Konc, Stankovič, Branik, Kevely, Varga

SPU: Rajnoha, Komzík, Bafrnec, Matejov, Tornhauser, Žitko, Matejovie, Chlapovič, Ondruš, Kiepes, Balla, Ondruška, Kopp, Kalafa, Žovlík, Fedoriak, Šiška, Kohút, Chrenko, Ďurík, Kopal, Simkovič, Joanidis, Višňovský

autor: Vladimír Škultéty