Ste v Nitre a potrebujete oprať oblečenie? Aké sú možnosti?

Väčšina študentov UKF žijúcich v blízkosti, prípadne priamo v Nitre, chodieva domov každý víkend. Nie každý má však takú možnosť, a preto potrebuje riešiť otázku prania v meste. Aké majú naši študenti možnosti?

ŠD Nitra

V Študentskom domove Nitra sa práčovňa nachádza priamo za vrátnicou. Študenti majú k dispozícii jednu práčku a jednu sušičku. Vrátnikovi, ktorý má práve službu, zaplatia 1 euro za pranie, 1 euro za sušenie, dostanú špeciálne žetóny, ktoré vhodia do práčky, a môžu ísť prať. Prací prášok majú k dispozícii. Problémom zostáva vysoký počet študentov na jednu práčku, pričom je niekedy zložité odhadnúť správny čas, kedy práve nikto neperie.

„Dnes som išla na vrátnicu trikrát s tým, že si idem oprať, a zakaždým tam niekto bol,“ hovorí študentka ubytovaná na Nitre.

ŠD Zobor

Študentský domov Zobor má tri práčky a jednu sušičku. Platí sa vhodením 1,80 eura priamo do práčky. Študent si musí priniesť vlastný prací prášok, gél či aviváž. K dispozícii sú rôzne programy na pranie, z ktorých väčšina trvá približne 40 minút. Použitie sušičky na 10 minút stojí 30 centov.

Študentka ubytovaná na Zobore sa stretla už aj s negatívnymi ohlasmi: „Niektorým dievčatám sa pofarbila bielizeň, ale to bolo zrejme spôsobené tým, že nevedia miešať farby. Keď vieš, ako prať, je to super.“

Práčovne a čistiarne s.r.o Nitra

Ak nebývate na niektorom z univerzitných internátov, prípadne bývate na byte, kde sa nenachádza práčka, je tu možnosť využiť služby spoločnosti Práčovne a čistiarne s.r.o. Nitra. Nachádza sa na Priemyselnej ulici 9 a poskytuje široký sortiment služieb v oblasti prania, čistenia a žehlenia bielizne. Okrem toho je v ponuke aj vypožičanie bielizne na rôzne príležitosti, napríklad na svadbu.

autorka: Sofia Prétorová

titulná foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.