Druhý ročník Mestivalu prinesie okrem tradičného punku aj hip-hop a rap

Prvý októbrový piatok sa môže Nitra tešiť na multižánrový klubový festival, na ktorom vystúpia známi aj začínajúci interpreti.

Do nitrianskych podnikov sa po roku opäť vracia koncept klubového festivalu s názvom Mestival Nitra. Na jeho druhý ročník sa môžu návštevníci tešiť už v piatok 6. októbra vo vybraných podnikoch na pešej zóne a Mostnej ulici. Približne od šestnástej hodiny uvedie festival viac ako 20 hudobných skupín a interpretov, ktorí od punku až po rap pokryjú viacero hudobných žánrov.

Organizátormi festivalu sú predovšetkým mladí ľudia z Nitry. Ako uvádza jeho riaditeľ Jakub Šiller a PR manažérka Barbora Kozánková, cieľom Mestivalu je priniesť do centra Nitry dobrú atmosféru plnú hudby a energie. Okrem zabehnutých kapiel dostanú na festivale priestor aj začínajúce skupiny, ktoré dostanú šancu na prezentáciu. Podstatou festivalu však naďalej zostáva dobrá zábava a zážitky.

Facebook Mestival Nitra

Kto vystúpi?

Tento rok sa Mestival bude odohrávať súčasne v piatich podnikoch. V Coffee Tree Friends sa predstavia mená ako Graem Mark, Looma, Archívny Chlapec band, Katka Krajčoviechová. Mariatchi bar sa bude držať hlavne punkovej línie s interpretmi Lord Alex, Vydrapená Bužírka Punk System, Konekshan, Rozpor, Happy Cocks, Haxly Orchestra, rovnako tiež Frankie rock club s Punkovou knedľou, Dogmou.Inc, The Wilderness, s Tribute to Freedom, Landless a Kýblom Mačiek. V Čudnom pohľade sa zas môžu návštevníci tešiť na Cascabel, “Cheers!”, Čad, No Brake, White Melon. Novinkou druhého ročníka je piaty stage v Santata music bare, ktorý doplní prevažne punkovú líniu rapom. Návštevníci sa môžu tešiť na Správny ťah, Tona S. a Boya Wondera.

Facebook Mestival Nitra

Kompletný a presný časový rozpis festivalu v blízkom čase doplní oficiálna udalosť Mestivalu na Facebooku. Návštevníci si tak budú môcť vyskladať večer podľa svojej chuti. Predpredaj vstupeniek bude čoskoro dostupný priamo v jednotlivých podnikoch festivalu za cenu 7 eur. V deň festivalu bude lístok na mieste dostupný za 9 eur. Jeho výhodou je, že návštevníci zaň dostanú pásku, s ktorou sa dostanú rovno do všetkých podnikov.

Organizátori festivalu nezabúdajú ani na sprievodný osvetový program, ktorý sa bude konať aj v ďalších dvoch podnikoch. Ešte pred začatím hudobnej zložky môžu návštevníci zadarmo prísť do Gio Caffe alebo do Jazz Caffe, kde budú obsiahnuté rôzne diskusie, prednášky či workshopy. Program bude cielený hlavne na mladých ľudí, pričom môžu vyhrať vstupenky na Mestival s ďalšími rôznymi cenami. Milovníci piva sa na festivale môžu tešiť na značku Apach, ktorú na počesť festivalu dodal Piešťanský pivovar.

Zdieľajte článok

Komentáre: