Občas nečas opäť víťazne: Na Štúrovom pere obsadil prvé miesto

Pestrosť tém, kvalitné rozhovory aj investigatívna žurnalistika. Porotcovia celoslovenskej súťaže stredoškolských a vysokoškolských novinárov Štúrovo pero 2020/2021 ocenili na univerzitnom časopise Občas nečas viaceré jeho vlastnosti.

Porotcovia kategórie Vysokoškolské časopisy Lukáš Milan, Jozef Bednár a Viera Kulichová okrem toho vyzdvihli širokú škálu žánrov, ktoré sa v časopise nachádzajú. Medzi plusy podľa nich patrí aj fakt, že Občas nečas spracováva ľahšie aj ťažšie celospoločenské témy a popri tom sa na ne pozerá z pohľadu študentov.

„Nechcú svetový mier, ale orientujú sa na praktické problémy študentov. Dokonca je tam investigatívna žurnalistika,“ okomentoval obsah časopisu novinár Lukáš Milan. Vyzdvihol aj, že redaktori Občasu nečasu sa neboja pri rozhovoroch kritizovať a oponovať respondentovi. Aj preto Občas nečas získal v tejto kategórii prvé miesto.

Výkladná skriňa vysokoškolskej žurnalistiky

Občas nečas sa umiestnil aj v ďalšej kategórii Štúrovho pera. Tou je Online žurnalistika. Porotcovia Filip Struhárik, Barbora Belovická a Tomáš Ulej označili portál časopisu za výkladnú skriňu vysokoškolskej žurnalistiky. Spolu s časopisom Atteliér, ktorý vychádza na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, sa podelili o druhé miesto. Prvé miesto získal podcast Namojdušu od študentky Kristíny Kaňuchovej z Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Titulná fotografia: Júlia Jánošíková

Zdieľajte článok

Komentáre: