Predvianočný čas v kinách bude plný darčekov v podobe decembrových noviniek od Cinemaxu

Cinemax vo svojich decembrových premiérach prináša dlho očakávané pokračovanie vianočnej rozprávky Perinbaba, no na plátnach kín sa objaví aj Willy Wonka so svojou továrňou na čokoládu či Aquaman.

Perinbaba a dva svety, premiéra 07.12.2023

Žáner: rozprávka
Prístupnosť: bez obmedzenia
Hrajú: Lukáš Frlajs, Valéria Frištik, Ivan Romančík st., René Štúr, Sabina Skalická, Daniel Nekonečný, Petra Vančíková, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Giulietta Masina
Krajina pôvodu: Slovensko
Jazyková verzia: originálna verzia

Krátky obsah:
Príbeh Lukáša a jeho kmotry Perinbaby je pretkaný dobrodružstvom, humorom i magickými kúzlami. Po smrti rodičov, Alžbetky a Jakuba, sa ich syn Lukáš vydáva na dlhú cestu za šťastím. Vďaka svojej vynaliezavosti, mladíckej neohrozenosti a zručnosti si vzápätí nájde spôsob, ako sa vo svete nestratiť. S tým mu pomáha štvornohý priateľ Ucho, ktorý sa k nemu na ceste pripojil. Poznanie, ktoré Lukáš získava počas svojho putovania, mu nakoniec pomôže získať lásku, o ktorej sníval a nájsť miesto, kde sa jeho neskutočný sen stane skutočnosťou. Zázraky sa nestávajú len v snoch, ale aj v živote. A ak po niečom skutočne túžime, môže sa nám to vyplniť. A ako dopadne nekonečný súboj dvoch nesmrteľných sestier Perinbaby a Zubatej? Kto vie, jediné čo môžeme prezradiť, je, že sedmička je šťastné číslo.

Perinbaba a dva svety
Foto: cine-max.sk

Dcéra divočiny , premiéra filmu 07.12.2023

Originálny názov: THE MARSH KING’S DAUGHTER
Žáner: thriller, dráma, mystery
Prístupnosť: od 15 rokov
Hrajú: Ben Mendelsohn, Daisy Ridley, Garrett Hedlund, Gil Birmingham, Brooklynn Prince
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: anglicky s českými titulkami

Krátky obsah:
Helena vyrastala s matkou a otcom hlboko uprostred močiarov a lesov, ďaleko od akejkoľvek civilizácie. Poznala len ich chatu, lesy a bažiny. Od útleho veku ju otec učil, ako prežiť v drsnej divočine, ako stopovať a loviť zver. Zároveň si s ňou vytvoril desivo blízke puto. Ako dieťa však Helena netušila, čo sa skrýva za ich životom v lese. Otec ju a jej matku násilím držal ďaleko od vonkajšieho sveta. Keď sa im podarilo z jeho zajatia ujsť, bol chytený a uväznený. Ľudia ho začali nazývať kráľom bažín.

Dcéry divočiny
Foto: cine-max.sk

Wonka, premiéra filmu 14.12.2023

Originálny názov: Wonka
Žáner: dobrodružný, rodinný
Prístupnosť: od 7 rokov
Hrajú: Timothée Chalamet, Olivia Colman, Keegan-Michael Key, Rowan Atkinson
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing, anglicky s českými titulkami

Krátky obsah:
Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje – stačí len použiť svoju fantáziu!

Wonka
Foto: cine-max.sk

Aquaman a stratené kráľovstvo, premiéra filmu 21.12.2023

Originálny názov: Aquaman and the Lost Kingdom
Žáner: akčný, dobrodružný
Prístupnosť: od 12 rokov
Hrajú: Jason Momoa, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Amber Heard, Ben Affleck, Nicole Kidman, Indya Moore a ďalší.
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing, anglicky so slovenskými titulkami

Krátky obsah:
Black Manta, stále poháňaný potrebou pomstiť smrť svojho otca, sa nezastaví pred ničím, aby Aquamana raz a navždy porazil. Tentoraz Black Manta ovláda silu mýtického Čierneho trojzubca, ktorý uchováva starodávnu a zákernú silu. Aby ho porazil, Aquaman sa obráti na netradičného spojenca – svojho uväzneného brata Orma, bývalého kráľa Atlantídy.

Aquaman a stratené kráľovstvo
Foto: cine-max.sk

Vtáci sťahováci, premiéra filmu 21.12.2023

Originálny názov: Migration
Žáner: rodinná animovaná komédia
Prístupnosť: bez obmedzenia
Hrajú: Elizabeth Banks, Awkwafina, Danny DeVito, Keegan-Michael Key, Carol Kane, Kumail Nanjiani, David Mitchell
Krajina pôvodu: USA
Jazyková verzia: slovenský dabing

Krátky obsah:
Tak dlho sa štvorčlenná kačacia rodinka hovela  v rodnom rybníku, až jedného dňa mama kačica zakričala: “Už dosť!” a rozhodla sa, že spoločne zažijú dobrodružstvo, aké sťahovavé vtáky zažívajú každý rok. Ich cieľom sa stala Jamajka. Nanešťastie sa vydávajú opačným smerom…

Titulná fotografia: cine-max.sk.

Zdieľajte článok

Komentáre: