Exit lepší než obe polky

hraci-sa-nebali-ani-tvrdych-prienikov-do-kosa-na-lavo-je-vitaz-trojkovej-sutaze-martin-vassPiskot basketbalových tenisiek a hiphopová hudba sa celé poobedie 10. 11. ozývala z telocvične UKF na Triede Andreja Hlinku. Dôvod bol jednoduchý. Tak ako každé Nitrianske univerzitné dni, tak aj tieto, sa konal streetbalový turnaj. Účasť bola pomerne vysoká, prihlásilo sa 10 družstiev a z toho bolo dokonca jedno družstvo dievčenské.

Tímy sa rozdelili do dvoch skupín. Názvy mužstiev boli pomerne originálne. V A Skupine zápolili družstvá Fabs, Prvá Polka, Druhá Polka, Bred a Bob a MHD. Zápasy boli pomerne vyrovnané. Ani jednému tímu sa nepodarilo prejsť touto skupinou bez prehry. Najlepšie dopadla Prvá Polka a Druhá Polka. Tieto tímy prehrali jeden zápas. V zápase poliek bola úspešnejšia Prvá Polka, ktorá zvíťazila 13:11.

Družstvá Bažanti, Exit, Simply The Best, Číslo 8 a Bôbari proti sebe súperili v skupine B. Situácia v B skupine bola trochu komplikovanejšia. Tímy boli takisto veľmi vyrovnané. Číslo 8 síce skončili bez výhry, ale o prvú priečku s troma výhrami sa delili Exit, Simply The Best a Bôbari. Práve Simply the Best bolo družstvo zložené z dievčat a v mužskej konkurencii obstáli veľmi dobre, avšak, do semifinále nepostúpili.

Po skupinovej fáze nasledovala krátka pauza, ktorú organizátori spestrili trojkovou súťažou. Prihlásiť sa mohlo až 20 súťažiacich, ako zo streetbalových tímov, tak aj z radov divákov. Súťaž spočívala v hode zo šiestich rôznych trojkových pozícií. Víťazovi, Martinovi Vaššovi, sa podarilo presne trafiť až päťkrát.

Semifinálové zápasy sa už hrali s mierne pozmenenými pravidlami. Nehralo sa na čas, ale víťaz bol ten, kto ako prvý dosiahol hranicu pätnástich bodov. Pomerne ľahko postúpila do finále Druhá Polka, Bažantov zdolala 15:6. Finále dvoch poliek sa však nekonalo, lebo Prvá Polka bola na Exit prikrátka a prehrala o tri body. V boji o tretie miesto však už Prvá Polka nezaváhala a Bažantov pokorila. Finále bolo plné zaujímavých súbojov a ani jedno z mužstiev nepomýšľalo na pomyselnú striebornú medailu. Úspešnejšie nakoniec zo zápasu vyšla štvorica Alexander Valach, Peter Kremeň, Anton Darnádi, Ľuboš Taňaši z tímu Exit, ktorá zdolala Druhú Polku 15:10.

autor článku: Michal Lukačovič
autor fotky: Michal Lukačovič

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.