Ako sa v Rádiu Max hviezdilo a menilo

Ako sme v minulom čísle avizovali, v Rádiu Max sa uskutočnila súťaž o celoročnú moderátorskú zmluvu s názvom Top Service Hviezdna zmena 2. Hneď niekoľko z desiatky finalistov, ktorých ste mohli podporiť sms – hlasmi, bolo práve z našej univerzity.

Súťaž prebiehala osem týždňov, počas ktorých sa finalisti často prihovárali z éteru Rádia Max. V prvých dvoch týždňoch dostali súťažiaci priestor na kreativitu v rôznych súťažiach, ako napríklad vymyslenie reklamného spotu na konkrétnu reláciu. Asi najzaujímavejšia súťažná úloha čakala posledných finalistov predposledný týždeň. Ich úlohou bolo najskôr spoznať známu osobnosť v kaviarni radio.café a potom s ňou spraviť naživo rozhovor. Finalisti tak spovedali nitrianskeho futbalistu Róberta Semeníka, herečku Evu Pavlíkovú, bubeníka Desmodu Jana Škorca a slovenskú playmate Evu Cifrovú. Zaujímavým spestrením súťaže bola príležitosť získať kartu imunity. Tá zabezpečovala súťažiacemu postup do ďalšieho týždňa. Získali ju tí, ktorí sa nechali vystreliť v gume pripevnenej na dvoch bungee lanách. Pri tomto vystrelení nastáva preťaženie až 5G! Vystreliť sa nechali nakoniec všetci.

Ako sa súťaž blížila ku koncu, po každej nedeli v nej bolo menej a menej ľudí, čo ostávajúcim finalistom zabezpečovalo viac priestoru vo vysielaní. Okrem súťaží si tak už mohli vyskúšať aj hodinové moderovanie v relácii Koncert na želanie. O zmluvu nakoniec vo veľkom finále, vysielanom 19.12. 2008, bojovali traja súťažiaci, mimochodom všetci študenti UKF. Súťaž však nevyhral ani vysoko favorizovaný Tomáš Juríček, ani jeho spolužiačka s katedry masmediálnej komunikácia Iveta Sabolová. Na zmluvu na nasledujúci rok sa tak teda ako prvá podpísala Martina Ďurčeková. Okrem nej však už teraz môžete z vĺn Rádia Max počuť taktiež hlas Tomáša Juríčeka a v budúcnosti možno ešte aj iných finalistov Top Service Hviezdnej zmeny 2.

autor článku: Michal Lukačovič

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.