IRŠ je online!

V minulom čísle Občas nečas priniesol informácie o súčasnom stave Internátneho rozhlasového štúdia a jeho dovtedy pretrvávajúcich problémoch s vysielaním. Ako sme informovali, ľady sa pohli, IRŠ získalo pripojenie na internet, no v čase uzávierky predchádzajúceho čísla, ostal visieť jeden otáznik. Kedy sa začne vysielať a začne sa ešte vôbec niekedy?

Aktuálne informácie, ktoré získala naša redakcia, dosvedčujú obnovené vysielanie. Od 23.2.2009 je spustené online vysielanie, ktoré môžete zachytiť hlavne na internáte ŠD Zobor. Predpokladá sa, že dnes už aj na ŠD Nitra. Fungovanie zabezpečuje server vytvorený na Katedre informatiky. Myšlienky o prenesení stránok internátneho rozhlasového štúdia na nový webový server sa stali skutočnosťou. Doména je www.irs.ukf.sk, kde sa zatiaľ vysielajú len relácie prevažne vo večerných hodinách. Po vytvorení hlavného playlistu sa bude vysielať nonstop. Informácie nám poskytol zástupca vedúcej IRŠ, Tomáš Juriček.

autor článku: Andrea Mačošková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.