Bližšie k Billovi Gatesovi

V dnešnej dobe slovo index je pre väčšinu študentov  iba spomienkou. Malú knižku, ktorá slúžila na zápis študijných výsledkov nahradil elektronický systém s názvom AIS. Keďže v ére modernej techniky ani nemáme inú možnosť, tak sa aj naša univerzita prispôsobila a vytvorila spoluprácu s firmou Microsoft.

Výsledkom  projektu StudentLive  je založenie e-mailových  schránok  pre všetkých študentov. Vďaka tomu by sa mala uľahčiť komunikácia medzi študentmi a univerzitou. Nedávno sme mali možnosť obdŕžať svoju  mailovú adresu, prihlasovacie meno a heslo formou elektronických odkazov  v AIS. Študenti majú možnosť naplno využívať e-mailové kontá, ktoré  ponúkajú  5 GB priestor  pre e-mailové správy, kalendár, posielanie SMS správ, web stránku, blog a množstvo ďalších východ, ktoré si môžete pozrieť na stránke www.ukf.sk.

Väčšina opýtaných  študentov o možnosti využívania  študentského e-mailového konta už počula, ale nedostali sa do fázy, aby  ich začali využívať. Na otázku „prečo?” odpovedali veľmi  jednoducho: elektronický systém podkladajú za náročný a prešpekulovaný a každý má založené vlastné kontá, ktoré už roky využívajú a niektorí  majú dokonca aj viaceré.

Napriek tomu, že AIS sa rozbiehal s väčšími – menšími ťažkosťami, práca  s ním nám už nerobí žiaden  problém. Dúfame, že aj projekt StudentLive dopadne  na úrodnú  pôdu a študenti si uvedomia výhody poskytnuté systémom. Veď nič nie je lepšie ako posielanie SMS správ zadarmo, keď sa už výška nášho kreditu blíži k 0 €. J

Nás najviac zaujala výhoda, ktorá umožňuje používanie konta prakticky celý život. Veríme, že sa nám podarí vytvoriť aspoň kúsok záujmu a navštívite webovú stránku http://home.live.com/ alebo odkaz Slive na univerzitnej webovej stránke. Smelo sa prihláste a nenechajte túto šancu len tak odplávať.

autori článku: Kitti Halászová, Sabína Nagyová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.