Posledné zbohom café baru PULSO

vitajte-v-pulse-mame-zatvoreneMyslím, že viacerí ste tento bar poznali. Naraz ale bar Pulso zomrel, stratil sa. My sme zisťovali, prečo sa jeho „pulz” tak dramaticky zastavil a jeho „srdce” dotĺklo.

Café bar Pulso bol veľmi zaujímavý, celkom príjemný, niekedy možno až príliš zafajčený podnik, nachádzajúci sa v budove ŠD Nitra, teda bývalého „červeného” Interhotelu. Príjemná hudba, pohodlné pohovky, jukebox, to všetko dotváralo jeho nevtieravú a fajn atmosféru. Bar sa skladal z dvoch častí: na prízemí bol denný bar, niečo ako kafetéria, a pod ním zasa bar nočný. Ľudia chodili, chodili, ale koncom minulého sa všetko zmenilo, pretože zrazu, aj keby študenti chceli chodiť, nemali kam. Café bar bol totiž zrušený. A tak sa ľudia začali pýtať prečo k takému niečomu došlo, lenže nikde sa nevedeli dozvedieť nejaké rozumné dôvody. Dokonca sa začali šíriť večné a neodbúrateľné klebety, ktoré v sebe niesli rôzne detektívne zápletky, náhradu za bar v podobe fitness centra a podobne. Prinášame teda pravdivý pohľad na danú situáciu, ako od pána rektora, tak aj od majiteľa baru Pulso. Kto by hľadal rôzne detektívne zápletky v nasledujúcich vetách, asi ho sklamem, ale nenájde ich. Pán rektor sa jednoducho s majiteľom dohodol. Odborne povedané, na podnet prevádzkovateľa bola dohodou zrušená nájomná zmluva medzi UKF a majiteľom, a tak sa ich cesty rozišli. A dôvody? Musíme byť zrejme kritickí na seba, milí študenti, pretože majiteľ si sťažoval na vzniknuté a pretrvávajúce ekonomické problémy, ktoré nastali vďaka zlej návštevnosti. Vedenie takéhoto podniku sa mu jednoducho nerentovalo, preto začal premýšľať o zrušení prevádzky. Bar je teda definitívne zrušený, absolútny koniec nastal okolo decembra, keď sa jeho priestory vypratali a toto miesto ostalo prázdne. Nastáva teda ďalšia otázka. Čo s týmito priestormi, ktoré teraz zívajú prázdnotou? Aj na to sme sa pýtali. Stanovisko je teda také, že UKF momentálne nemá v úmysle prevádzkovať toto zariadenie. V týchto priestoroch už skrachovali alebo zrušili prevádzky traja podnikatelia, čoho dôvodom je takmer určite Mostná ulica so svojou širokou ponukou podobných zariadení, ako je spomínaný bar. UKF ale teraz intenzívne hľadá náplň pre tieto priestory, takže treba čakať a možno sa dočkáme niečoho zaujímavého. Na motivovanie študentov pán rektor pripája zopár momentálne plánovaných projektov, ako je zriadenie posilňovne pre KTVaŠ a pre študentov UKF v priestoroch bývalej kotolne alebo vytvorenie bufetu v okolí výdajne stravy na prvom poschodí ŠD Nitra, ktorý bude v réžii študentskej jedálne UKF.

Takýto je teda osud celkom milého baru Pulso. Občas ale na troskách niečoho starého vznikne niečo nové a ďaleko lepšie. Teda počkajme a možno to naozaj bude stáť za to.

autor článku: Jozef Rybár
autor fotografie: Zuzana Staníková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.