Štadión pod Zoborom tlieskal pre Nitru

volejbalistky_ukf_su_velke_sportovkyne_aj_filantropkyNitrianski fanúšikovia vymenili svoje tradičné prostriedky na povzbudzovanie. Pred futbalovým zápasom FC Nitra – 1. FC Prešov si totiž nejeden z nich kúpil tlieskajúce ručičky.


Tie sú symbolickou odmenou pre tých, ktorí sú ochotní prispieť na dobrú vec. Nitrianska komunitná nadácia odštartovala kampaň s názvom Ruka v ruke s Nitrou, v rámci ktorej sa konajú pravidelné zbierky na výstavbu nového Rekreačného parku pod Borinou. Jedna zo zbierok sa konala aj v sobotu 4. mája priamo na futbalovom štadióne pod Zoborom. Volejbalistky UKF Nitra už hodinu pred zápasom predávali tlieskajúce ručičky nielen fanúšikom, ale aj samotným športovcom. Svojim šarmom a príjemným úsmevom presvedčili nejedného okoloidúceho, aby prispel na dobrú vec. Je teda zrejmé, že volejbalistkám sa darí nielen v oblasti športu, ale aj filantropie. logo-nknDobrý pocit sa po celý čas odrážal aj na ich tvárach: „Sme veľmi rady, že sme aj my mohli podať pomocnú ruku v tak skvelom projekte a že sa nám podarilo vyčarovať úsmev na tvárach športových fanúšikov.” Dievčatá svojou rukou dobrovoľníka pomohli Nitrianskej komunitnej nadácii priblížiť sa k cieľu kampane Ruka v ruke s Nitrou. Doteraz sa podarilo predať už do 300 ručičiek. Duel medzi FC Nitra a 1.FC Prešov skončil nerozhodne, no napriek tomu si návštevníci zápas užili. Aj vďaka volejbalistkám UKF, ktoré spoločne s tlieskajúcimi ručičkami priniesli aj skvelú náladu.

autori článku: Radmila Štelbašská, Petra Hadžová
autor fotografie: Petra Hadžová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.