Editoriál 02/09

Pred niekoľkými týždňami som mala príležitosť podieľať sa aktívne na realizácii jedného podujatia. Poviete si: „Na tom nie je vôbec nič zvláštne,” no predsa to zvláštne bolo. Medzi ľuďmi pomáhajúcimi pri jeho organizácii bolo veľa takých, ktorí to robili len tak, dobrovoľne, bez nároku na honorár či akúkoľvek odmenu. Ich jedinou odmenou bol dobrý pocit. Vtedy som si uvedomila, že hoci sa hovorí o tom, ako je súčasná doba silne kapitalistická a vykorisťuje ochotných ľudí, nie je to až taká pravda. Stále sú medzi nami takí, ktorí nepotrebujú mať silou mocou z každej svojej činnosti určitý zisk a pre ktorých práca navyše, mimo ich povolania, nie je vykorisťovaním, ale znamená pre nich dobrovoľníctvo.

V tomto čísle vám, milí čitatelia, prinášame opäť články, riporty a správy z Nitrianskych univerzitných dní. Na jednotlivých podujatiach sa organizačne podieľali mnohí študenti, ktorí taktiež nemali hmotný zisk zo svojej činnosti, no napriek tomu ich táto práca napĺňala. Už len z tohto dôvodu je zaujímavé prečítať si, čo všetko títo naši – vaši kolegovia spolu s hlavnými organizátormi dokázali vytvoriť. Sami usúďte či to stálo za to. Či ich podpis pod jednotlivými podujatiami je čitateľný a uznania hodný.

Prajem vám príjemné čítanie.

Veronika Veverková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.