Relaxačno-náučný deň patril deťom z detského domova

100_1813Patríme medzi tých šťastnejších. Väčšina z nás má rodičov, domov, vzdelanie, priateľov, záujmy, prácu. Možno aj preto vznikli pri Nitrianskej komunitnej nadácii Mladí nitrianski filantropi, aby mohli tých, ktorým šťastie až tak nežičilo, urobiť šťastnejšími. Filantropi strávili jeden deň v prítomnosti detí z detského domova. A bolo to super!

13. júna sa do Starého Tekova vydalo takmer 40 detí a spolu s nimi aj Mladí nitrianski filantropi. „Tento projelogo-mladi-nitrianski-filantropikt nám bol zvlášť milý, pretože sme mohli vyčariť úsmev na detských tváričkách. Navštívili sme Bažantnicu aj Soľnú jaskyňu,” opisuje zážitky Ivanka Fúsková, dlhoročná členka Mladých nitrianskych filantropov. Deti boli rozdelené na dve skupiny, vzhľadom na kapacitu jaskyne. Z Bažantnice mali všetci radosť, no najviac vraj potešil a aj prekvapil malý klokanček. O rôzne hry nebola núdza, a tak mali deti o vyplnenie času postarané. „Zatiaľ čo časť detí obdivovala klokana, druhá skupina bola už v spomínanej soľnej jaskyni, ktorá bola naozaj prekrásna. Je to veľmi príjemné prostredie, vrelo ho odporúčame. A navyše, ak máte pri sebe milých a príjemných ľudí, tak váš výlet nemá chybu,” prezradili filantropky Ivana a Lenka. Projekt bol podporený z grantu Mladých nitrianskych filantropov sumou 282 €. Program Mladí nitrianski filantropi podporuje už piaty rok na celoslovenskej úrovni Nadácia SPP.

nadacia_spp

autor článku: Petra Hadžová
zdroj fotografie: archív NKN

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.