Bažant Majáles 2009 – perfektné ukončenie Nitrianskych univerzitných dní

bazant_majales

Máj, lásky čas, a neodmysliteľne aj čas veselíc. Táto tradícia sa udržiava dlhšie ako samotné univerzitné dni. Celých sedem rokov, pod taktovkou študentov UKF a SPU. Veď sa tomu nie je prečo čudovať! Kto by sa nešiel zabaviť na slovenské top kapely a ešte k tomu zadarmo?

Ak sa aj našli takí, čo neobľubovali rytmy ska či reggae, v utorok piateho mája na autocvičisku pri výstavisku Agrokomplex, sa zúčastnilo niečo vyše štyritisíc mladých ľudí. Je fakt, že na začiatku podujatia ich pred pódiom tancovalo asi desať, ale s príchodom noci sa ich počet rapídne zvyšoval. Do skoku zahrali napríklad PPE, Polemic, Para, Vidiek… Predstavila sa aj nitrianska pop-rocková kapela Zhluk a odznela víťazná pieseň Superstar nitrianskych univerzít.

Viacerí ocenili nápad organizátorov, a to skrátiť čas príprav medzi jednotlivými kapelami. Študenti mali možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží, samozrejme za odmenu. Vyvrcholením bola očakávaná súťaž, najmä mužskou populáciou, miss mokré tričko. Dievčatá sa akosi ostýchali vyliezť na pódium a predviesť svoje vnady. Nakoniec sa ich po čase predsa len nazbieralo desať a mohlo sa začať „súťažiť”. Ženské skandovanie bolo jednoznačne prekričané tým mužským, ktorí si vybrali svoju miss veľké prsia. No čo už, ak je aj toto tradícia, muži si ju určite nenechajú odoprieť.

Zábavu dopĺňali stánky, ktoré ponúkali občerstvenie v hustej aj tekutej forme. K hlavným sponzorom patril Zlatý Bažant, ktorého spotrebu sme mohli hádať od počtu povaľujúcich sa prázdnych plastových pohárov na zemi. Jedlo sklamalo odpudzujúcimi cenami. Langoše za 2 € rozvoniavali na diaľku, ale kto je hladný, ten si kúpi. Keď sa niekomu nechcelo tancovať vo víre hudby, mohol si čas skrátiť na trampolíne a vyskúšať si svoju obratnosť.

Jedinou nevýhodou Bažant Majálesu bol čas začiatku o 15.00. Ak by ho organizátori posunuli, určite by mali štartujúce kapely viac fanúšikov ako len hŕstku našincov a lepšie by sa im hralo. Rušenie nočného kľudu je citlivá záležitosť, ale už jednu noc v roku vydrží snáď každý pracujúci. Nočná atmosféra má tiež niečo do seba. V každom prípade, vydarená akcia, spokojní ľudia, túžobné očakávanie ďalšieho ročníka, účasť zaručená.

autorka článku:Silvia Majerová
zdroj fotografie: www.facebook.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.