Zabávame sa v štýle Ria!

aj_tento_akter_sprievodu_zabezpecoval_veselu_naladu


Dobré počasie, úžasná nálada a pestro vyzdobené alegorické vozy – karneval bol zase tu!

Parkovisko zimného štadióna sa v utorok, 5. mája, premenilo na bojisko farieb, krepového papiera a balónov. Nešlo však o výstrelok hokejistov, ale o vybúrenie kreativity študentov UKF a SPU. Na zemi sa povaľovali veľké farebné papiere, nožničky, lepiace pásky a rôzne farby, ktorými sa účastníci snažili zhotoviť plagáty s účelom upútať pozornosť. Divákov, ktorí sa priznali ku svojej univerzite, ihneď zapájali do práce. Ani my sme sa tomu nevyhli. Zvuky moderných hitov sa miešali so živými tónmi kapiel.mazoretky_viedli_cely_sprievod
Dvadsať minút po plánovanom opustení parkoviska sa vozy s pasažiermi konečne pohli. Ich výstrednosť a hluk prilákal pouličných zvedavcov. Niektorým, zvlášť tým menším, sa ušiel aj „stratený” balón. Menšie komplikácie nastali, keď sa veľký traktor SPU snažil dostať do úzkej uličky. Vtedy sa dych všetkých divákov zatajil a po prekonaní prekážky sa okolím ozval  búrlivý potlesk. Cestou sme stretli aj maskota cirkusu v tigrom prevleku, ktorý tiež lákal pozornosť okoloidúcich a konkuroval vozom. Napokon, okolo piatej, sme sa konečne dostali na hlavnú cestu. Tu koordinovala dopravu polícia. S jej pomocou sme sa úspešne dopracovali až do cieľa.
Niektorí vodiči zjavne neboli  spokojní so zdržovaním premávky. Svedčilo o tom aj jednohlasné trúbenie v kolónach. Dobrú náladu to však neskazilo. S alegorickými vozmi mali problém iba oni, v deťoch a ostatných divákoch vzbudzovali obdiv a tajnú túžbu zviezť sa. Prichádzajúci študenti a my, „veľkí cestovatelia”, sme sa napokon spojili v jeden hlúčik a zábava pokračovala na majálese.

autorky článku: Lenka Kúšteková, Zuzana Benková, Kitti Halászová
autorky fotografií: Lenka Kúšteková, Zuzana Benková, Kitti Halászová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.