Chudobný krásny Autosalón Nitra 2009

americke_odhrnace_na_slovensky_sposobotaznik_uvidime

Ako každý rok, aj tento sa na výstavisku Agrokomplex uskutočnilo prestížne podujatie Autosalón Nitra 2009. Táto akcia so sebou priniesla veľa prekvapení, nie všetky ale boli pozitívne.

hudobny_tuning_nemohol_chybat

Nablýskané autá, krásne ženy, dobré občerstvenie, veľa manažérov ochotných poradiť, či predať svoj produkt, veci na tunning tátoša a rôzne diagnostické a automechanické prístroje na opravy vozidiel. Tak toto všetko tu bolo. Pre prvonávštevníka jednoznačne pekný a bohatý zážitok. Avšak náročnejší ľudia neboli až takí nadšení. Problém bol jeden a podstatný – na takej obrovskej ploche, akú toto výstavisko ponúka, tu bolo áut až primálo. A tak by sme márne hľadali také svetové značky ako Volkswagen, Toyota, Ford, Mazda, Suzuki, nemecké trio BMW, Mercedes, Audi, a dokonca ani Jaguar, Landrover alebo Mini. Tieto značky majú vo svete už dlhé roky svoj cveng, ale v Nitre nemalo čo cvengať, lebo ich dodávatelia ich jednoducho nepriviezli pre jasnú výhovorkou – krízu. Náklady na prepravu vozidiel sú príliš vysoké, takže autosalón dostal úder pod pás, a to ešte väčší ako minulý rok, kedy si usporiadatelia mysleli, že práve ten bude tým najhorším. Najväčším paradoxom je neúčasť domácej Kie. Určite potešilo vstupné oveľa lacnejšie ako po minulé roky, naopak zamrzel platený vstup do kolekcie Luxury Emotion, kde sa sústreďovali značky ako Ferrari, Masserati či Lotus.

absolutna_novinka_-_peugeot_5008Výstavisko uhostilo aj jednu absolútnu novinku – Peugeot 5008. Ďalšími novinkami boli už predávané a medzi ľuďmi svoju púť ubiehajúce modely Citroën DS3, Seat Exeo ST, Peugeot 207 či sympatická Škoda Yeti. Ani milovníci veteránov neboli ukrátení o svoje vyžitie a uspokojenia sa im dostalo v pavilóne vyhradenom iba pre staré vozidlá a motorky. K videniu bola historická krása a noblesa vyžarujúca z týchto dôchodcov našich ciest.

Kto sa nezúčastnil, tomu ponúkame aspoň krátke ukážku toho, čo sa dialo tento rok na autosalóne.

autor článku: Jozef Rybár
autor fotografií: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.