AIESEC Nitra má nováčikov alias newies!

lc_nitra_dole_newies_hore_oldies_2

Študentská organizácia AIESEC každoročne začiatkom akademického roka robí nábory nových členov a záujemcov o stáž. Tento rok sa infomeeting po prvýkrát uskutočnil aj na UKF a tešil sa dostatočnému záujmu. Študentov SPU tiež zaujala nová kampaň a prišli sa pozrieť na prezentácie starších členov AIESEC. Celkovo bolo vybraných 18 mladých ľudí, 7 z UKF a 11 z SPU. Nováčikovia sú momentálne v procese začleňovania sa do AIESEC. Prečítajte si, čo stihli za krátky čas zažiť a aké sú ich prvé dojmy z členstva v novej skupine.

O tom, že AIESEC nie je hocijaká organizácia sa presvedčili nováčikovia na ich prvej veľkej konferencii, ktorá sa uskutočnila v Kežmarku za účasti štyroch pobočiek AIESEC: Bratislava, Košice, Poprad a Nitra. Trojdňový program plný prednášok, tréningov, hier a diskusií pomohol „newies” lepšie spoznať túto organizáciu. Hlavným cieľom konferencie bola motivácia k činnosti a participácii v AIESEC, ktorý ponúka široké možnosti rozvoja seba samého a profesionálnych schopností. Momentálne sa členovia nitrianskej pobočky vrátili z celoslovenskej konferencie Highway, ktorá znamenala ďalší krôčik v spoznávaní tejto organizácie. Teraz prebiehajú na pobočke školenia, ktoré prehlbujú poznatky o práci v jednotlivých funkčných jednotkách a tímoch AIESEC Nitra. Začleňovanie si vyžaduje poctivý prístup nových členov, lebo už čoskoro preberú zodpovednosť, budú pracovať v tíme a podávať prvé výsledky svojej práce.

AIESEC očami newies

Simona Kečkešová, 2. ročník manažment podniku: To, že som sa pridala k AIESECU, bola najlepšia vec, čo som zatiaľ na VŠ urobila. Najskôr som takmer vôbec nevedela, do čoho idem, mala som len pár informácií. Ale po prvej lokálnej konferencii mám úplne jasno, čo je AIESEC. Zistila som, že členstvo v ňom mi môže veľa priniesť, pomôcť, poradiť…Preto sa nechcem tejto šance vzdať, ale pokračovať a zdokonaľovať sa.

Monika Smiešková, 1. ročník európske rozvojové programy: Ako nováčik sa cítim ešte trochu zmätene, ale postupne začínam mať jasnejšiu predstavu o tom, čo by som tu chcela robiť. Čo sa týka AISEC, tak som príjemne prekvapená, spoznávam nových ľudí, získavam množstvo nových poznatkov a učím sa asi aj viac o sebe a svojich možnostiach.

Lucia Slovíková, 2. ročník ekonomika podniku: Som rada, že som sa zapojila do AIESEC. Je tu super kolektív, super akcie a nové skúsenosti, ktoré sa mi pri hľadaní práce zídu.

Petra Maliariková, 2. ročník marketingová komunikácia a reklama: Mám spolužiačku, ktorá je už rok členkou, tak som rok o AIESEC počúvala. Keďže si o svojej angličtine nerobím ilúzie a chcela som sa zlepšiť v komunikácii, myslela som si, že je to dobrá cesta. Teraz viem, že mi to môže pomôcť nielen v anglickej komunikácii, ale aj v tej slovenskej. Čo ma tiež potešilo, je fakt, že tu mám možnosť prakticky si odskúšať veľa vecí týkajúcich sa odboru, ktorý študujem.

Renáta Hrúziková, 1. ročník manažment rozvoja vidieckej krajiny a vidieckeho turizmu: Páči sa mi tímová práca a rôzne aktivity, spoznávanie nových ľudí a zlepšovanie sa v angličtine. Uvidíme, čo mi AIESEC prinesie do budúcnosti.

Mario Csizmadia, 2. ročník manažment podniku: Po tom, čo som vstúpil do AIESEC, som zistil, že som urobil veľmi dobrú vec. Môj voľný čas, ktorý som predtým nevedel vyplniť, sa zrazu vypĺňa úplne sám a nemusím riešiť, čo budem robiť. Okamžite po vstupe som spoznal mnoho nových ľudí, čo je super. Bezpochyby je to skvelý krok v živote.

Stať sa členom v AIESEC je ako nastúpiť na rozbehnutý vlak, ktorý nikdy nezastane. Tu nie je čas stáť na jednom mieste. Rozvoj seba samého, posúvanie vlastných hraníc, prijímanie nových, aktuálnych poznatkov, ich používanie v praxi, to je to, čo AIESEC svojim členom ponúka. Od starších členov sme sa hlavne naučili, že AIESEC nie je organizácia, ale spôsob života.

autorka článku: Katarína Javorčíková
zdroj fotografie: Archív AIESEC

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.