Po štyroch rokoch víťazstvo UKF

jeden_z_najoriginajnejsich_fanusikov

Po meste sa presúvajú davy dobre naladených ľudí, nahlas sa rozprávajú a pokrikujú. Ide sa hrať hokej. Zápas dvoch univerzít – UKF vs. SPU.

O pol ôsmej večer sa obrovská masa ľudí tlačila dovnútra štadióna uchytiť si čo najlepšie miespamatna_fotografia_majstrov_z_ukfto na povzbudzovanie. Na ľad nastúpili oba tímy. Najskôr UKF, potom SPU, všetci podporovaní búrlivými pokrikmi a ováciami. Pred zápasom sa šepkalo, že tentoraz sa má hrať seriózny hokej, lebo po minulé roky sa na ľade odohrávalo skôr divadlo. Organizácia bola teda úplne iná. Počas troch tretín hracieho času sa skutočne bojovalo a len prestávky boli vyplnené zábavou. Takto sa vytvorila vynikajúca kombinácia kvalitného hokeja a výbornej, nevtieravej zábavy.

SPU naskočila do zápasu zostra a hneď v druhej minúte sa ujala vedenia. Ďalší gól, opäť do siete UKF, padol v 13. minúte, keď UKF-kári nechali pri svojom brankárovi úplne voľného protihráča a ten pohodlne zakončil. Chalani z UKF toho prvú tretinu veľa neukázali, nevedeli si vytvoriť lepšiu šancu, a tak jedinou ich radosťou bola brejková situácia, v ktorej znížili stav na 2:1. Fanúšikovia sa držali veľmi statočne, užívali si výbornú atmosféru celej akcie a hnali svojich dopredu. Ich pokrikmi a fandením sa až otriasala zem pod nohami.

prestavka_patrila_fredymu_mercurymu_v_stredeDruhá tretina mala úplne iný charakter. Vrece s gólmi sa roztrhlo a už v siedmej minúte viedla SPU 5:2. Chalani si ale vstúpili do svedomia, úplne zmenili štýl svojej hry a toto manko sa im podarilo v priebehu ďalších minút zmazať. V 12. minúte prišiel zvrat a UKF sa prvýkrát za stavu 7:6 ujala vedenia, čo všetci poriadne oslavovali. Bary a bufety naokolo tribún praskali vo švíkoch. Medzitretinová prestávka vyčarila úsmev na každej tvári v hľadisku aj na ľade. Na hraciu plochu prišiel svetový spevák Freddie Mercury a zazneli aj jeho nezabudnuteľné skladby. Rozprúdil zábavu do varu, pridala sa fingovaná bitka hráčov, ich spoločný vláčik na ľade a nekonečné burcovanie fanúšikov. Celý zápas pozorne sledoval aj rektor UKF Libor Vozár, ktorý zápolenie a atmosféru vnímal takto: „ Je to tu také dobré ako každý rok. Nálada vynikajúca, hlavne, keď dáme gól.” Rektor mal samozrejme jasno v tom, kto bude víťaz a nahlas povzbudzoval tím UKF. O hudobnú zložku sa staral výborný klávesák, ktorý všetkých zúčastnených bavil hudobnými vsuvkami. Hlasy spievajúcich sa ale rozdelili s príchodom tretej tretiny, keď bolo treba znovu povzbudzovať výlučne svojich. Akokoľvek sa ale SPU snažila, nedarilo sa im vyvinúť súvislejší tlak, a tak UKF po štyroch rokoch zvíťazila najtesnejším vydretým víťazstvom 8:7. Chlapci hokejisti, gratulujeme!

autor článku: Jozef Rybár
autor fotografií: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.