Novinky v Univerzitnej knižnici UKF

Univerzitná knižnica (UK) UKF podstúpila nové zmeny na webe aj vo svojej budove. Pre lepšiu orientáciu vám prinášame ich zhrnutie.

Mnohí z vás iste postrehli zmenu lokalizácie predajne skrípt. Kúpa publikácií nie je od septembra možná na Hodžovej, ale na Dražovskej ulici v predajni skrípt, ktorá je súčasťou UK. Zrušeniu sa nevyhla ani študovňa v ŠD Zobor, ktorá je nahradená novou na Dražovskej, tiež v priestoroch UK. Nemusíte sa teda obávať ukrátenia o priestory na štúdium, stačí len zájsť o budovu ďalej. Študovne v ostatných budovách UKF – na Hodžovej a Kraskovej – fungujú naďalej bez zmien.

Čiastkové knižnice, ktoré sa nachádzajú na jednotlivých katedrách, slúžia hlavne pedagógom. V prípade potreby sa však k ich fondu môžete dostať tak, že sa obrátite danú katedru či vyučujúceho. Samotná UK predĺžila otváraciu dobu (nájdete ju na webe) a rada by vo svojich vynovených priestoroch založila záujmový klub, kde by čitatelia mohli diskutovať o literatúre a venovať sa spoločne hlasnému čítaniu. Dúfame, že tí z vás, ktorí obľubujú knihy, budú pozorne sledovať a podporia UK v tomto smere, určite vás o tom budeme informovať.

Pozitívne novinky prináša knižničný web www.uk.ukf.sk. V sekcii Digitálna knižnica nájdete rôzne užitočné externé databázy, ktoré sú primárne určené pedagógom, ale poslúžia nielen im. Absolútnou novinkou je nám, študentom, veľmi nápomocná sekcia Záverečné práce, kde sa nachádzajú platné metodické usmernenia o záverečných prácach a vzory potrebné pri ich písaní.

Na záver užitočná informácia – aktuálna výpožičná doba publikácií je 6 mesiacov. Podrobnosti sú uvedené v Knižničnom poriadku UK, na webe nájdete aj aktuálnu otváraciu dobu študovní a predajne skrípt a takisto užitočný on-line katalóg.

autorky článku: Zuzana Staníková, Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.