Záhada bermudského trojuholníka

bermudsky_trojuholnik_na_ukf

Zle fungujúci kompas, silný protivietor a napokon mierne pristátie sa ukázali ako podstata mojej výpravy za riešením ďalšej univerzitnej otázky. Oficiálne vyjadrenie v nedohľadne. Na verejnosti preniknuté informácie o zrušení IRŠ sú pod otáznikom. Medzi ostrovmi IRŠ, Rádio Plus a UKF sa tak na univerzitnom poli nachádza náš bermudský trojuholník.

Ťažká polemika ako ticho pred búrkou? „O zrušení rádia som počula, no netuším ako to v skutočnosti naozaj je. Čakám na bližšie informácie. K tejto problematike sa zatiaľ neviem vyjadriť,” povedala vedúca internátneho rádia Silvia Šourková.

Každý počul, ale nikto nevie príčinu ani predpokladané dôsledky? Kto je pôvodcom šírenia tejto hypotézy? Za všetkým stojí katedra hudby. Takto znel verdikt z úst nezainteresovaných študentov a aby som potvrdila alebo vyvrátila tieto slová, požiadala som o vyjadrenie vedúcu katedry hudby, pani Mgr. Alenu Čiernu. V kancelárii som ju však nezastihla a na mail doposiaľ nezodpovedala.

Mylné informácie sú, priznajme si, aj vôkol nás. A z dôvodu vyhnutia sa im a tiež dôsledného overovania predpokladov, položila som ďalej otázky aj pánovi rektorovi UKF Liborovi Vozárovi. „Nerozumiem, prečo sa má komunikácia medzi IRŠ a UKF odohrávať prostredníctvom časopisu. Vedúca IRŠ vie, kde ma môže nájsť, prípadne môže prísť na stretnutie Študentského parlamentu. Treba povedať, že IRŠ-kom sme sa vo vedení univerzity zatiaľ nejako špeciálne nezaoberali, a preto sa k Vašim otázkam neviem vyjadriť,” poznamenal pán rektor prostredníctvom mailu, a potom ďalej pokračoval: „Čo sa týka rádií – možno viete, z iniciatívy vedenia UKF vzniklo Mediálne centrum v priestoroch ŠD Nitra. V rámci neho vzniklo aj internetové Rádio Plus. Cieľom mediálneho centra je podpora vzdelávania v mediálnej oblasti a mimoškolskej činnosti študentov.” Pán rektor sa teda prepracoval k aktuálnejšej téme novovzniknutého Rádia Plus, ktoré ponúklo spoluprácu a možnosť vysielať záujemcom o šírenie programu IRŠ, ako aj odbornú a technickú pomoc. Pán Dóczy, ktorý stál za zrodom projektu Rádia Plus, rozhodne nechce ohroziť vysielanie študentského rádia pod Zoborom. Odpoveď zo strany irš-károv však neprišla.

Už ste sa zaplietli a neviete kde ste? Tak vitajte na Bermudách. Na verejnosť prenikli informácie, že IRŠ by malo byť zrušené. Rádioplus je ochotné spolupracovať. Katedra hudby neposkytla stanovisko a pán rektor sa nevie vyjadriť. „Čakala som na oficiálne vyjadrenie. Preto som na mail neodpovedala. Spolupráci s Rádiom Plus sa nebránime,” zakončila Silvia Šourková. A tak čakajme i my. Neomylne tvrdím, čas ukáže.

autorka čláku: Andrea Mačošková
autorka fotografie: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.