Tri minúty pre vaše zdravie

dsc00664Katedra ošetrovateľstva z FSVaZ UKF nám vo vestibule budovy na Triede A. Hlinku v rámci projektu Zdravé mesto pripravila asi trojminútové bezbolestné a vcelku príjemné vyšetrenie -meranie krvného tlaku, množstva telesného tuku a vypočítanie BMI.

Opäť sa preukázalo, že väčší záujem o svodsc00666je zdravie majú ženy, ktorých sa pri skupinke troch sympatických zdravotníčok-prváčok pristavilo omnoho viac. Ak ste si túto príležitosť v pondelok 27. apríla nechali ujsť, každú druhú stredu v mesiaci si môžete nechať zmerať aspoň krvný tlak študentmi tejto katedry na Mestskom úrade v Nitre. A my vám ponúkame návod, ako si môžete informatívne vypočítať vaše BMI. Rovnica je hmotnosť v kg / (telesná výška v m)2. Norma je medzi 20 – 25, športovci však môžu mať index vyšší. Ak nešportujete a vaše BMI presahuje normu, ide o nadváhu alebo obezitu, ktoré sú spojené s rizikom cukrovky a srdcovo-cievnych problémov. A nemyslite si, že to sú veci, ktorými sa budete trápiť až o pár desaťročí. Ak pre svoje zdravie neurobíte niečo teraz, neskôr už môže byť neskoro.

autor článku: Hana Justová
autor foto: Martina Bratková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.