Pukance, pivo a… dážď!

p4261359

Legenda internátu po 20 rokoch opäť ožila. „Pukancovicu“ ako kedysi, tak i dnes zorganizovalo Internátne rozhlasové štúdio (IRŠ) pod Zoborom. 26. apríla si v areáli ŠD Zobor v rámci Nitrianskych univerzitných dní pomerali sily študenti UKF obývajúci A blok, B blok a nakoniec aj hospodársku časť.

Aj napriek dostatočnej propagácii Pukancovica začala dosť rozpačito. Krátko pred 18.00 h sa moderátori z IRŠ prihovárali len niekoľkým chrumkajúcim zvedavcom. Balíček pukancov dostal každý spolu s označením bloku A, B alebo H na ruku. „O zaradení do súťaže aj pre ubytovaných na Hospodári sa rozhodlo až dnes. Býva tu omnoho menej ľudí ako na A alebo B bloku, čo sme považovali pri niektorých disciplínach za nevýhodu. Keďže napriek tomu chceli súťažiť aj oni, súhlasili sme,“ hovorí vedúci IRŠ Tomáš Juríček.

Podľa výsledkov jednotlivých disciplín sa určoval najhlučnejší, najsmädnejší, najsilnejší či najbezpečnejší internátny blok, teda študenti nesúťažili len za seba, ale najmä za časť internátu, ktorú obývajú. Vidieť sme tak mohli napríklad zúfalé hľadanie čo najväčšieho počtu kondómov, preťahovanie lanom či pitie piva slamkou. Akciu sprevádzala hudba, smiech, vôňa pukancov, ale i neustále presviedčanie zúčastnených, aby sa zapojili do súťaží.

Študentov pomaly pribúdalo, kým ich nevyrušila zamračená obloha. Pred dažďom sa všetci poskrývali – či už k poháru pivka, k balíčku pukancov alebo len tak do izby. Juríček napriek tomu vyslovil spokojnosť nad priebehom celej akcie a dúfa, že sa ju podarí uskutočniť aj o rok.

autor článku: Jana Trebulová

foto: autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.