Arménsky fotograf žijúci v Prahe vystavuje v Nitre

garikavanesianFotogaléria Trafačka uchýlila v poradí už štvrtú výstavu. Tentokrát je autorom fotografií arménsky fotograf a novinár Garik Avanesian.

Výstave dominujú najmä portréty, ale aj fotografie krajín, ktoré autor navštívil. Jeho srdcu najbližšie stále zostávajú krajiny, kde sa cíti doma. Výstava 32 fotografií potrvá takmer do polovice augusta.

32

Garik Avanesian sa narodil v roku 1959 v Baku. V rokoch 1988-1992 pôsobil v Kazachstane, začiatkom deväťdesiatych rokov pracoval v Moskve. Od roku 1995 žije trvalo v Prahe. V roku 2006 získal titul EFIAP. Zúčastnil sa viac než 300 medzinárodných výstav a fotografických salónov vo viacej než 30 krajinách sveta. V roku 2005 založil Českú Federáciu fotografického umenia (ČFFU). Od roku 2004 pravidelne organizuje medzinárodné stretnutia fotografov …Inter Photo Camp. Toho roku sa koná 7. ročník. Od roku 2006 do roku 2009 vydával časopis PhotoART. V súčasnosti sa zameriava na vydávanie fotografických kníh a venuje sa organizovaniu fotoexpedícií do stredoázijských krajín a ostatnej časti zaujímavého sveta.

Foto: www.trafacka.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.