Hor sa do hôr a hoď sa do vody!

ak-navstivite-rysy-bude-vas-cakat-takyto-vyhladKeďže sme študenti a z nasporených peňazí nevieme financovať Chorvátsko alebo Grécko, nemusíme byť sklamaní. Cestovné kancelárie nám ponúkajú rôzne zájazdy aj v rámci našej krajiny. „Dovolenka na Slovensku bola vždy obľúbená. Sú výhodné ceny, rôzne zľavy a nemusíte sa trápiť s rezervovaním leteniek,” hovorí Viktória Lukovicsová, vedúca cestovnej kancelárie Eldorado.

Možností je veľa, len sa treba rozhodnúť, na čo slovensky-raj-ozajstna-krasamáme chuť. Pre milovníkov prírodných dedičstiev Slovenska ponúka najlepšie možnosti Slovenský raj. Zaujímavé skalné útvary, Dobšinská ľadová jaskyňa, Medveďova jaskyňa a turistické cesty uzatvárajú perfektnú jednotku, ktoré sa stanú nezabudnuteľným zážitkom. Ďalší, turisticky zameraný výlet nám predstavia Vyšné Ružbachy, kde nás okrem turistických ciest vábia aj liečivé kúpaliská, a Rysy, ktoré sú hraničným vrcholom medzi Slovenskom a Poľskom. Zaujímavosťou na tomto mieste je, že okrem turistiky na vás čakajú aj rôzne výzvy. Napríklad, ak chcete preukázať svoju smelosť, môžete si zobrať 5 kg zemiakov na vrchol Rysy, aby ste ako odmenu ochutnali výborný čaj v jednej reštaurácii na vrchole. Ubytovanie na obidvoch miestach je možné buď v hoteloch alebo v apartmánoch, no najvýhodnejšie ceny pre študentov ponúkajú chaty s rozličnou kapacitou. Ich nevýhodou je, že stravovanie si musíme zabezpečiť sami. Na druhej strane, vačšina z nich ponúka pri pobytoch na 7 alebo viac dní 5 až 10 % zľavy.

v-takomto-krateri-mozete-kupat-aj-vy-vo-vysnych-ruzbachochStopercentnú pohodu si môžete vychutnať v Liptovskom Mikuláši v aquaparku Tatralandia, ktorý je najväčším celoročným vodným areálom zábavy a relaxu na Slovensku. Kopec termálnych bazénov, tobogánov, vodných šmýkačiek, športovísk sa starajú o to, aby ste si svoj výlet užívali čo najlepšie. „Na takýchto miestach ubytovanie býva trošku drahšie, hlavne keď si vyberiete hotely priamo v aquaparku.” Slečna Lukovicsová nám odporúča radšej hľadať chaty v Liptovskom Mikuláši. „Za 9 €/noc sa už nájdu veľmi pekné a pohodlné chaty aj pre viacero osôb.”

Správny výber miesta výletu je ťažký hlavne vtedy, keď popri plánoch máme aj rôzne nároky, ale naša peňaženka je tenšia. Práve takýmto ľudom a študentom ponúkajú internetové stránky www.dovolenka.skwww.dovolenkanaslovensku.com svoje najvýhodnejšie výlety, ktoré iste potešia aj Vás a určite medzi nimi nájdete aj také, ktoré splnia vaše požiadavky.

Takýto výhľad vás čaká, ak navštívite Rysy:

ak-navstivite-rysy-bude-vas-cakat-takyto-vyhlad

autorka článku: Kitti Halászová
autori foto: Peter Nagy, Ján Benko

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.