Mechatronici v koncoch

Situácia na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka sa vyhrocuje, Fakulte mechatroniky hrozí zánik.

Podľa výsledkov Akreditačnej komisie Fakulta mechatroniky TnUAD nie je spôsobilá uskutočňovať študijný program mechatronika vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania a navrhla odňať fakulte právo na udeľovanie titulov. Minister školstva Eugen Jurzyca s návrhom súhlasil. Asi 370 študentov tak musí prestúpiť na inú školu alebo príbuzný odbor v rámci fakulty. Vedenie fakulty tvrdí, že nemohlo splniť podmienky komisie na prinavrátenie práva udeľovať tituly, pretože Akreditačná komisia ani univerzita s ním dostatočne nekomunikovali. Peter Pónický z FM chce situáciu riešiť súdnou cestou. Prípadné zrušenie fakulty je na rozhodnutí vedenia školy.

autorka článku: Žofia Drugdová