Nový rok, nové plány

Vstupom do nového akademického roka uzavrela univerzita okrúhlu päťdesiatku svojho fungovania. Rektor UKF a prezident Slovenskej rektorskej konferencie Libor Vozár ju zhodnotil ako úspešnú a plány má aj na nasledujúce obdobie.

V ďalších rokoch rektor Vozár plánuje zapracovať na internacionalizácii štúdia, teda umožniť uskutočňovanie študijných programov v cudzích jazykoch. Zároveň plánuje naplniť zámer univerzity o výstavbe nového internátneho komplexu pod Zoborom a pripomenul úspešné dobudovanie univerzitnej knižnice.

Štart akademického roka znamená aj začiatok funkčného obdobia pre nových dekanov, ktorí boli slávnostne inaugurovaní na otvorení akademického roka. Dekanom Filozofickej fakulty sa stal profesor Bernard Garaj, dekankou Pedagogickej fakulty profesorka Eva Szórádová a blahoželanie k opätovnému zvoleniu za dekana Fakulty prírodných vied dostal profesor Ľubomír Zelenický.

Zároveň sme sa z predbežných štatistík Ústavu informácií a prognóz školstva dozvedeli, že slovenskí študenti majú najväčší záujem o humanitné odbory a najviac prihlášok evidovala práve Filozofická fakulta UKF, ktorej študijné oddelenie obdržalo až 4 754 prihlášok.

autorka článku: Dominika Babulicová