Editoriál 04/10

lenka-kacerova-editorialCelý život je o peniazoch. V rebríčku hodnôt človeka by, samozrejme, nemali byť na prvom mieste, ale bez nich by bol život oveľa ťažší. My, študenti sme často spájaní s nedostatkom peňazí a spojenie „chudobný študent” už doslova zľudovelo. Preto sme sa rozhodli nové číslo Občasu nečasu venovať práve financiám.

Študentov po celom svete straší školné, my sme si ho vzali pod lupu a o názor sme požiadali aj rektora UKF Libora Vozára. Šikovný prehľad kladov a zápor študentských účtov vám určite pomôže nájsť ten najvýhodnejší pre vaše úspory. A ak vás zaujíma, na čo študenti míňajú najviac, komplexný pohľad pripravila jedna z našich nových redaktoriek.

Aj keď väčšina študentov si hľadá brigádu, aby si vreckové od rodičov prilepšila vlastným zárobkom, stále sú medzi nami aj takí, ktorí si dajú zaplatiť „len” dobrým pocitom. O koho ide? O dobrovoľníkov. Dobre vykonaná práca odmenená novými zážitkami, kontaktmi, priateľmi a skúsenosťami je predsa na nezaplatenie. My v redakcii len dúfame, že aj naša dobrovoľná práca má u našich čitateľov úspech.

Odvážte sa aj vy na sebe „zamakať”. Či už za finančnú odmenu alebo len tak, zadarmo. Motiváciou vám môže byť aj rozhovor s úspešnou absolventkou UKF, ktorá dnes pôsobí na Veľvyslanectve SR v Tokiu. A nezabudnite, svoje drahocenné úspory míňajte rozumne a čítajte Občas nečas – je predsa pre študentov a zadarmo! 🙂

Príjemné čítanie vám praje

Lenka Káčerová
zástupkyňa šéfredaktoriek

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.